KARABÜK ÜNİVERSİTESİ'NDE COŞKULU MEZUNİYET: 1000'DEN FAZLA ÖĞRENCİ KEP FIRLATTI

Karabük Üniversitesi'nde Edebiyat ve İşletme Fakülteleri mezuniyet törenleri gerçekleşti. 1074 öğrenci diplomalarını alarak yeni hayatlarına adım attı.

Haziran 26, 2024 - 13:38
 0  318
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ'NDE COŞKULU MEZUNİYET: 1000'DEN FAZLA ÖĞRENCİ KEP FIRLATTI

Karabük Üniversitesi (KBÜ), 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Törenleri kapsamında Edebiyat ve İşletme Fakültelerinin mezuniyet coşkusuna ev sahipliği yaptı. Binlerce öğrenci ve ailenin katılımıyla gerçekleşen törenler, duygusal anlara sahne oldu.

EDEBIYAT FAKÜLTESİ'NDE REKOR KATILIM

15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu'nda düzenlenen Edebiyat Fakültesi mezuniyet töreninde 738 öğrenci diplomalarını aldı. Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhittin Kapanşahin ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tahir Kahraman'ın yanı sıra çok sayıda akademisyen ve davetli katıldı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı, ardından KBÜ tanıtım filmleri ve marşı izlendi. Protokol konuşmalarının ardından öğrenciler, geleneksel kep fırlatma töreniyle mezuniyetlerini kutladı.

İŞLETME FAKÜLTESİ'NDE GURUR GÜNÜ

Hamit Çepni Konferans Salonu'nda gerçekleşen İşletme Fakültesi mezuniyet töreninde ise 336 öğrenci mezun oldu. Törene Rektör Yardımcısı ve İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elif Çepni, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tahir Kahraman ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ersin Müezzinoğlu katıldı.

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE ÖZEL ÖDÜL

İşletme Fakültesi töreninde, dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri takdim edildi. Tören, öğrencilerin hep birlikte keplerini havaya fırlatmasıyla son buldu.

Karabük Üniversitesi Rektörü, törenle ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Bugün, üniversitemizin gururlu bir günü. Mezun olan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, gelecekte başarılarla dolu bir hayat diliyorum. Karabük Üniversitesi ailesi olarak, onların her zaman yanında olacağız."

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow