Karabük’te Bin Adet Sosyal Konut İçin Başvurular Başladı

Karabük Belediyesi, 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşan bin adet sosyal konut projesi için ön talep başvurularını almaya başladı. Başvurular 20 Şubat - 05 Mart tarihleri arasında yapılacak.

Şubat 19, 2024 - 21:19
Şubat 20, 2024 - 00:05
 0  2.7k
Karabük’te Bin Adet Sosyal Konut İçin Başvurular Başladı

Karabük Belediyesi, sosyal konut projesi kapsamında bin adet konut için ön talep başvurularını almaya başladı. Başvurular, 20 Şubat Salı - 05 Mart Salı tarihleri arasında Merkez Belediye Binası Kat 2’de bulunan Başvuru Merkezine yapılacak.

Karabük Belediyesinden yapılan açıklamada, 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşan sosyal konut projesinin, vatandaşların konut ihtiyacını karşılamak ve uygun fiyatlı konut sahibi olmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirildiği belirtildi.

Açıklamada, başvuru formunun online olarak https://karabuk.bel.tr/dosyalar/bin-adet-konut-basvuru-formu.docx adresinden yüklenebileceği veya Başvuru Merkezinden alınabileceği ifade edildi. Başvuru formunun doldurulduktan sonra Merkez Belediye Binası Kat 2’deki Başvuru Merkezine bırakılması gerektiği vurgulandı.

Öte yandan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla, projeye başvuruların başladığını ilginç bir video ile duyurdu. Vergili, paylaştığı Polat Alemdar’dan alıntılı mafyavari videosuna ses eklemesi yaparak, projenin Karabük’ün en önemli ihtiyaçlarından biri olduğunu, arsa, proje ve altyapı hizmetlerini üstlendiklerini, hemşerilerin kısa sürede ucuz konut sahibi olmalarını hedeflediklerini söyledi.

Vergili, projenin Karabük için paha biçilemez bir iş olduğunu, başvuruların yarın başlayacağını, projeyi oluşturan, araştıran, geliştiren kendisi olduğunu ifade etti.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow