BOLU BELEDİYE BAŞKANI TANJU ÖZCAN'DAN YABANCI ÖĞRENCİ SORUNUYLA İLGİLİ BASIN TOPLANTISI

Karabük ve Bolu İzzet Baysal Üniversitelerindeki yabancı öğrenci kontenjanları ve Türkiye'ye getirilme süreçleri, Bolu Belediye Başkanı'nın basın toplantısıyla detaylandırıldı.

Nisan 16, 2024 - 15:29
Nisan 16, 2024 - 15:31
 0  639

Karabük ve Bolu İzzet Baysal Üniversitelerindeki yabancı öğrenci kontenjanları ve bu öğrencilerin Türkiye'ye getirilme süreçleri hakkında 15 Nisan Pazartesi günü düzenlenen basın toplantısında, Bolu Belediye Başkanı Özcan, üniversitelerdeki yabancı öğrenci sayısının artışına dikkat çekti. Başkan Özcan, yabancı öğrencilerin kalitesine vurgu yaparak, sadece nitelikli ve eğitimli yabancı öğrencilerin kabul edilmesi gerektiğini belirtti.

Başkan Özcan, Karabük Üniversitesi'nin eski rektörü ve İbrahim Kürtül'ün politikalarının üniversiteyi olumsuz etkilediğini ve sosyal medyada dahi Karabük ile dalga geçilen paylaşımlar yapıldığını iddia etti. Ayrıca, Karabük Belediye Başkanı ve milletvekillerinin bu konuya yeterince eğilmediklerini eleştirdi.

Basın toplantısında bir gazetecinin, bu işlemlerden büyük rantlar döndüğü ve eski rektörün mal varlığında gözle görülür artış olduğunu iddia etmesi üzerine, Başkan Özcan, yabancı öğrenci kabullerinde ajanslar üzerinden büyük paraların döndüğünü ve üniversiteye yatırılan paraların akıbetinin şeffaf bir şekilde açıklanması gerektiğini vurguladı. Özcan, Karabük Üniversitesi'nin Sayıştay raporlarında bazı bulgulara rastladığını ancak bu bilgilerin henüz kesinleşmediği için detayları paylaşamayacağını söyledi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow