CHP'Lİ MİLLETVEKİLİ MECLİS'TE 20 METRELİK SUÇ ÖRGÜTLERİ LİSTESİ AÇTI

CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, TBMM'de uluslararası suç örgütleri liderlerinin 20,5 metrelik listesini açarak dikkat çekti. Akay, Türkiye'deki suç örgütleri ve MASAK'ın bu konudaki rolünü sorguladı.

Haziran 26, 2024 - 09:21
 0  121
CHP'Lİ MİLLETVEKİLİ MECLİS'TE 20 METRELİK SUÇ ÖRGÜTLERİ LİSTESİ AÇTI

CHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ CEVDET AKAY MECLİS'TE 20 METRELİK SUÇ ÖRGÜTLERİ LİSTESİ AÇTI

CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, TBMM Genel Kurulu'nda, Türkiye'de yakalanan uluslararası çete liderlerinin 20,5 metrelik listesini açtı. Akay, MASAK yetkililerine suç örgütlerinin Türkiye'deki ayağını ve hesap hareketlerini sordu.

TBMM GENEL KURULU'NDA GERGİN ANLAR

Sermaye Piyasası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ne ilişkin görüşmeler devam ederken CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, kürsüye çıkarak kırmızı bültenle aranan ve Türkiye'de yakalanan uluslararası suç örgütü liderlerinin 20,5 metrelik listesini açtı.

GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞEN AÇIKLAMALAR

Akay, konuşmasında şunları söyledi: "Kripto para piyasalarıyla ilgili düzenleme gri liste açısından önem arz ediyor. Mali Eylem Görev Gücü tarafından gri listeye alındık. Bu gri listeden çıkmamız için kripto para piyasalarıyla ilgili düzenlemeler yapmamız gerekiyor. 28 Haziran'da yapılacak toplantıda gri listeden çıkmayı umuyoruz."

UYUŞTURUCU BARONLARI VE ÇETE LİDERLERİ

Cevdet Akay, daha önce aralık ayında da bir liste paylaştığını hatırlatarak, "O liste 4,5 metreydi. Şimdi ise bu liste 20,5 metre oldu. Uluslararası suç örgütleri ve uyuşturucu baronları yakalandı ama yurt içindeki bağlantıları hala belirsiz. Bu kişilerin yasal takiplerinin yapılması ve cezalandırılması önemli" dedi.

MASAK'A ÇAĞRI

Akay, "Burada MASAK yetkilileri de var. Bu suç örgütlerinin Türkiye'deki ayağı nedir, buradaki kişilerle ilgili hesap hareketleri nedir? Suç gelirlerinin aklanması ve kripto para piyasaları ile ilgili konuların takipçisi olacağız" diyerek sözlerini tamamladı.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow