SAFRANBOLU UNESCO ŞEHRİ OLARAK UCLG-MEWA KÜLTÜR ELÇİLİĞİ ADAYI!

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse, UCLG-MEWA toplantılarında Safranbolu'nun UNESCO ve Cittaslow kimliğiyle öne çıkan sürdürülebilir turizm ve kültürel miras çalışmaları hakkında bilgi verdi ve şehri UCLG-MEWA Kültür Elçiliği için aday gösterdi. Ekim ayında açıklanacak sonuçlara göre Safranbolu seçilirse 250 yerel yönetimi BM'de temsil edecek.

Haziran 27, 2024 - 09:52
 0  130
SAFRANBOLU UNESCO ŞEHRİ OLARAK UCLG-MEWA KÜLTÜR ELÇİLİĞİ ADAYI!

Safranbolu Uluslararası Platformda Sesini Duyurmak İstiyor!

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse, UCLG-MEWA toplantılarında Safranbolu'nun UNESCO Dünya Mirası ve Cittaslow üyesi kimliğiyle öne çıkan sürdürülebilir turizm ve kültürel miras çalışmaları hakkında bilgi verdi ve şehri UCLG-MEWA Kültür Elçiliği için aday gösterdi.

250'yi aşkın üyesiyle 16 ülkeyi kapsayan UCLG-MEWA'nın Denetim Kurulu Üyesi olan Başkan Köse, toplantıda yaptığı konuşmada Safranbolu'nun Dünya çapında ses getiren bir turizm potansiyeline sahip olduğunu ve bu potansiyeli geliştirmek için önemli çalışmalar yürüttüklerini vurguladı.

Safranbolu'nun Kültürel Zenginlikleri Korunacak ve Sürdürülebilir Turizm Geliştirilecek

Başkan Köse yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Safranbolu, tarihi ve kültürel dokusuyla, doğal güzellikleriyle ve yöresel lezzetleriyle öne çıkan bir şehir. Bu değerlerimizi korumak ve gelecek nesillere aktarmak için büyük çaba sarf ediyoruz. Aynı zamanda sürdürülebilir turizm alanında da önemli adımlar atıyoruz."

"UCLG-MEWA Kültür Elçiliği adaylığımız, Safranbolu'nun uluslararası alanda daha fazla tanınmasına ve küresel turizmde öne çıkmasına katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu sayede şehrimize daha fazla turist çekecek ve yerel ekonomiye katkıda bulunacağız."

Ekim Ayında Adaylık Sonuçları Açıklanacak

Ekim ayında açıklanacak adaylık sonuçlarına göre Safranbolu seçildiği takdirde, UCLG-MEWA'da yer alan yaklaşık 250 üyeyi Birleşmiş Milletlerde (BM) temsil edecek. Bu sayede Safranbolu, uluslararası platformlarda sesini duyuracak ve küresel turizmde daha önemli bir konuma gelecek.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow