YENİCE'DE MUHTAR VE İL GENEL MECLİS ÜYESİ ARASINDA HASTANELİK EDEN KAVGA

Yenice'de AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Recep Tetik ile Kayadibi Köyü Muhtarı arasındaki kavga, çevre kirliliği ve mezarlık yolu tartışmalarıyla alevlendi.

Temmuz 1, 2024 - 09:46
 0  128
YENİCE'DE MUHTAR VE İL GENEL MECLİS ÜYESİ ARASINDA HASTANELİK EDEN KAVGA

Yenice'de AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Recep Tetik ve oğullarının, Kayadibi Köyü Muhtarı Sebahattin Karakaya tarafından darp edildiği iddia edildi.

Yenice Kayadibi Köyü Muhtarı Sebahattin Karakaya, aynı köyün Kooperatif Başkanı Cavit Karakaya ile AK Parti Yenice İl Genel Meclis Üyesi Recep Tetik arasında yaşanan tartışma sonrası çıkan kavgada karşılıklı olarak birbirlerini darp ettiler. Recep Tetik ve oğulları Onur ve Sezai Tetik, hastanede ayakta tedavi edilirken, Kayadibi Köyü Muhtarı ve kardeşi jandarma tarafından gözaltına alındı.

ÇEVRE KİRLİLİĞİ İDDİALARI

Recep Tetik'in 2-3 yıl önce Kayadibi Köyü'ne yakın kurduğu kereste tesisinin çevre kirliliği yarattığı iddiası, uzun süredir tartışma konusu oluyordu. Kayadibi halkı ve köy muhtarı, tesisten yayılan toz ve kirlilik nedeniyle defalarca kez Kaymakamlık ve ilgili ilçe müdürlüklerine şikayette bulunmalarına rağmen sonuç alamadıklarını belirtti.

MEZARLIK YOLU TARTIŞMALARI

Kayadibi köyü mezarlık yolunun Recep Tetik'in kereste fabrikasının ortasından geçtiği ve bu yolu kapattığı için daha önceden tartışmalar yaşandığı ifade ediliyor. İl Genel Meclis Üyesi Tetik'in daha sonra kendi arabasıyla muhtarın evine giderek muhtara ve karısına saldırdığı güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı.

Recep Tetik tarafından saldırıya uğrayan muhtar Karakaya darp edildikten sonra olay yerine gelen köylüler ve muhtarın akrabaları Recep Tetik ile iki oğluna saldırdı. Bu olay, çevre kirliliği ve mezarlık yolu tartışmalarının ne kadar ciddi boyutlara ulaştığını gözler önüne seriyor.

Kaymakamlık ve ilgili müdürlüklerin uzun süredir yapılan şikayetlerle ilgili herhangi bir işlem başlatmadığı da iddialar arasında yer alıyor. Bu durum, köy halkının ve muhtarın tepkisini artırdı ve sonunda kavgayla sonuçlanan bu olaya sebep oldu.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow