Ovacık 'ta Yangın Sayısı 9'a Yükseldi

Ovacık 'ta yangınlar bitmiyor, gece çıkan yangının ardından aynı mahallede bugün de yangın çıktı

Ekim 6, 2023 - 15:10
Ekim 6, 2023 - 19:45
 0  34
Ovacık 'ta Yangın Sayısı 9'a Yükseldi

Karabük'ün Ovacık ilçesinde dün akşam ve gece yarısı çıkan 6 ayrı yangında ticari taksi, metruk bina ve 4 samanlık zarar gördü. Bugün öğle saatlerinde ise 3 samanlıkta yangın çıktı. Dünden bu yana çıkan 9 ayrı yangın nedeniyle bölge halkı tedirgin olurken, olayın kundaklama olacağı şüphesiyle jandarma ekipleri geniş çaplı incelemelerini sürdürüyor.

Gümüşler Mahallesi'nde 3 Samanlık Yandı

Merkeze bağlı Gümüşler Mahallesi'nde Zeki Orhan'a ait 3 samanlıkta henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ve Orman İşletme arazözleri sevk edildi. Ayrı noktalarda başlayan yangın, ekiplerin müdahalesi ile kontrol altına alındı. Ekipler soğutma çalışmalarını sürdürüyor.

Dün Gece de Yangın Çıkmıştı

Aynı bölgede dün gece AK Parti Ovacık İlçe Başkanı Ahmet Şahin'e ait ticari taksi, ahır ve samanlıkta, yine Gümüşler Mahallesi'nde Ramazan Şahin, Karşı Mahalle'de Mustafa Süze, Ekincik köyü yolu üzerinde de Ahmet Mazhar Denli'ye ait samanlıklarda yangın çıkmıştı.

Jandarma İncelemelerini Sürdürüyor

Dünden bu yana çıkan 9 ayrı yangın nedeniyle bölge halkı tedirgin olurken, olayın kundaklama olacağı şüphesiyle jandarma ekipleri geniş çaplı incelemelerini sürdürüyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow