SAFRANBOLU BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE SINAV KAYGISINI AZALTMA EĞİTİMİ

Safranbolu Belediyesi, yaklaşan sınavlar öncesinde öğrencilere sınav kaygısını azaltmaya yönelik eğitim programı düzenledi. Psikolog Sevdenur Bozkurt'un verdiği eğitim, öğrencilere stresle başa çıkma teknikleri ve pratik stratejiler sundu.

Haziran 6, 2024 - 17:56
 0  68
SAFRANBOLU BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE SINAV KAYGISINI AZALTMA EĞİTİMİ

Safranbolu Belediyesi, yaklaşan sınav dönemi öncesinde öğrencilere sınav stresini azaltmaya yönelik bir eğitim programı düzenledi. Belediye bünyesinde hizmet veren Psikolog Sevdenur Bozkurt, öğrencilere sınav kaygısını azaltmaya yönelik egzersizler ve odaklanma teknikleri hakkında bilgi verdi.

SINAV DÖNEMİ YAKLAŞIYOR

8 Haziran Cumartesi günü saat 10.15'te başlayacak olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) için 3 milyon 120 bin 878 öğrenci, 9 Haziran Pazar günü saat 10.15'te başlayacak olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) için 2 milyon 19 bin 709 öğrenci ve aynı gün saat 15.45'te gerçekleşecek Yabancı Dil Testi'ne (YDT) 233 bin 389 öğrenci sınav heyecanı yaşayacak.

KAYGIYI AZALTMAK İÇİN EĞİTİM

Bu yoğun sınav döneminde, Safranbolu Belediyesi tarafından düzenlenen eğitim programı, Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi Kütüphanesi'nde gerçekleştirildi. Psikolog Sevdenur Bozkurt, öğrencilere sınav öncesinde ve sırasında karşılaşabilecekleri stresle başa çıkma tekniklerini aktardı. Bozkurt, öğrencilere sınav kaygısını azaltmalarına yardımcı olacak nefes alma ve gevşeme egzersizleri gibi pratik stratejiler öğretti.

ÖĞRENCİLERDEN TEŞEKKÜR

Eğitim programına katılan öğrenciler, Safranbolu Belediyesi’nin verdiği hizmetten büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, Psikolog Sevdenur Bozkurt’a yaptığı bilgilendirmelerden ötürü teşekkür etti.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow