KARABÜK'TE YILDIRIM ORMAN YANGINI ÇIKARDI: SÖNDÜRME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Karabük'ün Ovacık ilçesinde yıldırım düşmesi sonucu çıkan orman yangını, 20 hektarlık alanı etkiledi. Söndürme çalışmaları devam ediyor.

Temmuz 4, 2024 - 18:07
 0  89
KARABÜK'TE YILDIRIM ORMAN YANGINI ÇIKARDI: SÖNDÜRME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Karabük'ün Ovacık ilçesinde, yıldırım düşmesi nedeniyle çıkan orman yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

Ovacık ilçesine bağlı Yaylacılar Köyü ile Soğanlı Köyü Üzümcük Mahallesi arasında bulunan ormanlık bölgede, yıldırım düşmesi sonucu yangın çıktı. Dumanları fark eden vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, arazöz ve su tankeri sevk edildi. Rüzgarın da etkisiyle hızla yayılan yangın, yaklaşık 20 hektarlık bir alanı etkiledi.

SÖNDÜRME ÇALIŞMALARI

Yangının sarp kayalıklarda olması, söndürme çalışmalarını zorlaştırırken, bölgeye yangın söndürme helikopteri de sevk edildi. Karabük Valiliği olayla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Sabah saat 07.45 sıralarında Ovacık ilçemiz Yaylacılar Köyü ile Soğanlı Köyü Üzümcük Mahallesi arasında bulunan ormanlık alana yıldırım düşmesi sonucu çıkan yangına 1 adet iş makinesi, 16 adet arazöz, 4 adet su tankeri ve 60 yangın söndürme personeli tarafından müdahale edilmektedir. Şiddetli rüzgarın etkisiyle büyüyen yangını kontrol altına alma çalışmaları devam etmektedir.”

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow