KARABÜK'TE UYUŞTURUCU OPERASYONU: 4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Karabük Emniyet Müdürlüğü'nün düzenlediği uyuşturucu operasyonlarında, 28 adet hint keneviri bitkisi ve çeşitli uyuşturucu maddeler ele geçirilirken, 4 kişi gözaltına alındı.

Haziran 1, 2024 - 12:22
 0  59
KARABÜK'TE UYUŞTURUCU OPERASYONU: 4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Karabük’te polis ekiplerinin gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonlarında, çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirilirken, dört kişi gözaltına alındı.

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, “uyuşturucu veya uyarıcı madde temin ve ticaretinin” önlenmesi amacıyla yürüttükleri istihbarat ve saha faaliyetleri kapsamında iki ayrı operasyon düzenledi.

KURTULUŞ MAHALLESİ'NDE YAPILAN OPERASYON

Kurtuluş Mahallesi’nde gerçekleştirilen alan tarama faaliyetleri sırasında alınan bir ihbar üzerine kullanılmayan bir evin bahçesinde 28 adet hint keneviri bitkisi bulundu. Ekipler, kenevir bitkilerini kim veya kimlerin ektiğini tespit etmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

ARAÇTA YAPILAN ARAMA

İl genelinde yapılan çalışmalarda, S.Ö., Y.U., G.K. ve T.K. isimli şahısların bulunduğu araçta yapılan aramada; 19.22 gram esrar, 2.11 gram metamfetamin, 27 adet sentetik ecza, 5 adet ekstazi maddesi ile bir adet silah ele geçirildi.

Ekipler tarafından gözaltına alınan şahıslar hakkında “uyuşturucu veya uyarıcı madde bulundurmak ve kullanmak” suçlarından adli işlem başlatıldı. Ayrıca, Y.U. isimli şahıs hakkında 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun (SKM) kapsamında işlemler yapıldı.

Karabük Emniyet Müdürlüğü’nün uyuşturucu ile mücadele kapsamında gerçekleştirdiği bu başarılı operasyonlar, halkın güvenliğini sağlama ve uyuşturucu ticaretini önleme konusundaki kararlılığını bir kez daha gösterdi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow