GELENEKSEL TÜRK OKÇULUĞU KARABÜK'TE HÜNERLERİNİ SERGİLİYOR

Karabük, Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu'nun grup müsabakalarına ev sahipliği yapıyor. Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadı'nda gerçekleşen etkinlik, 10 ilden 200'e yakın sporcuyu ağırlıyor ve Türkiye finalleri için kıyasıya bir rekabet sunuyor.

Nisan 30, 2024 - 09:45
 0  165
GELENEKSEL TÜRK OKÇULUĞU KARABÜK'TE HÜNERLERİNİ SERGİLİYOR

Karabük'te, Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu'nun düzenlediği grup müsabakaları başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen okul sporları kapsamında küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde A-B kız ve erkek gruplarında yarışan sporcular, Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadı'nda iki gün boyunca mücadele edecek.

Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelen 200'e yakın sporcu, Mersin'de düzenlenecek olan Türkiye finallerine katılabilmek için kıyasıya yarışıyor. Müsabakalar, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından yapılan açılış konuşmaları ile başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, ‘Eğitim Kenti Karabük’ projesiyle hem akademik başarıları hem de sosyal-sportif faaliyetlerde ilerleme kaydettiklerini vurguladı.

Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven ise, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın sporun tabana yayılması ve başarılı sporcuların kulüplere ve milli takımlara kazandırılması yönündeki çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Güven, "Karabük, farklı yaş kategorilerinden 10 farklı şehirden gelen 200’e yakın sporcuyu, öğretmeni ve hakemi ağırlıyor. Güzel ve heyecanlı mücadeleler izleyeceğiz ve birçok organizasyona daha ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Açılış seremonisi fotoğraf çekimi ile sona ererken, müsabakalar yarın da devam edecek. Başarıyla mücadele eden sporcular, Mersin'de yapılacak Türkiye finallerine katılım hakkı kazanacak.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow