Elif Köse’den 6 Şubat Depremi Anma Videosu

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 6 Şubat 2023’te Türkiye’nin 13 şehrinde meydana gelen depremde hayatını kaybedenleri anmak için bir video paylaştı. Köse, “Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

Şubat 6, 2024 - 17:57
Şubat 6, 2024 - 17:58
 0  1.4k

Safranbolu Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Elif Köse, 6 Şubat 2023’te Türkiye’nin 13 şehrinde meydana gelen ve binlerce insanın ölümüne neden olan depremin birinci yıl dönümünde bir video yayınladı.

Köse, sosyal medya hesabından paylaştığı videoda, depremde yaşanan acıları, çaresizlikleri ve umutları anlattı. Köse, “Bazı anlar vardır insan yaşadığından utanır. Bazı durumlar vardır hep bir şeyler yapsan da elinde sadece acizlik kalır. Bir annenin çocuğuna ağıtı başka bir annenin gözyaşında yankılanır. Tanımadığın bir el sana uzanırken eteğinde en sevdiğin sessiz kalır. Yetememek, yetişememek imtihanın kimsesizlik en büyük kabusun olur” dedi.

Köse, depremde kaybettiği tüm yürekleri sevgi, saygı ve rahmetle andığını belirterek, “Bugün yarım kalan umutlarımızın birinci yıl dönümü. Koca bir ülke tam 365 gündür yarım. Türkiye’nin 13 şehri 6 Şubat 2023’te kocaman bir toz bulutunda kayboldu. İnsanoğlunun acizliğiyle kavrulduğumuz o en karanlık gecede tüm gözler yaşamı arar oldu. Binlerce insan birbirine umut olmak için artık olmayan yollara revan oldu. Evindeki aşı bölüp yollayanlar, sırtındaki yorganla yanında kimi saranlar, hepsi tek yürek enkaz aralarında umut oldu. Hala sevdiklerine ulaşamayanlar, hala sese cevap veremeyenlerimiz var. Artık soğuk eskisi kadar üşütmüyor, çaresizlik gözümüzde bu kadar da büyümüyor. Çünkü tam bir yıl önce çaresizliğe merhem olamamak her şeyden daha acı geliyor” diye konuştu.

Köse, depremin bir ders olduğunu ve unutulmaması gerektiğini vurgulayarak, “Bu ülke 6 Şubat 2023’te uyanamadı. Bu bize ders, on binlerce hayata mal olanlara ise dert olsun. Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Köse, videonun sonunda ise ‘Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız…’ yazısıyla bitirdi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow