Başkan Elif Köse: "Burası Safranbolu, Burası Benim Kentim"

CHP’nin Safranbolu Belediye Başkan adayı Mimar Elif Köse, seçim çalışmaları için bir video yayınladı. Videoda, Safranbolu’nun tarihi, kültürel ve ekonomik değerlerini koruyup geliştirdiği çalışmalarını anlattı.

Ocak 29, 2024 - 12:44
 0  973

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Safranbolu Belediye Başkan adayı Mimar Elif Köse, seçim çalışmaları kapsamında bir video yayınladı. Videoda, Safranbolu’nun tarihi, kültürel ve ekonomik değerlerini koruyup geliştirdiği çalışmalarını anlattı..

Başkan, Mimar Elif Köse, videoda, “Tarihin kalbindeki eşsiz kent Safranbolu, değerlerini koruyarak geleceğe koşuyor. Kentin ilk kadın belediye başkanı Mimar Elif Köse ile Safranbolu her geçen gün daha ileriye gidiyor.” dedi.

Safranbolu’nun sorunlarını bilen ve bu yolda çözümler üreten Köse, zamanın durduğu eşsiz kent Safranbolu’yu geleceğe hazırladığını söyledi. Kentin dokusunu koruyan çalışmaları, ve bir dünya mirası olan Safranbolu’ya yakışır projeleri hayata geçirdiğini belirtti.

Başkan, Mimar Elif Köse, “Üreten bir Safranbolu için atalık tohumları toprağa kavuşturan, Safran üretimini artırıp turizm potansiyelini daha kapsamlı planlayarak daha nitelikli kitlelere, kentin kapılarını aralayacak projelerle Safranbolu’yu yeniden planlıyorum.” diye konuştu.

Safranbolu’nun ve kadim halkının ekonomik ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak kısa ve uzun vadeli projeler ürettiğini ifade eden Köse, halkın içinde halk için çalıştığını vurguladı.

Başkan, Mimar Elif Köse, “Kalbi Safranbolu için atan, tarihi çarşıda vatandaşıyla dertleşen, esnafıyla güne başlayan, kadın istihdamını destekleyip sosyal dayanışmayı artıran, projelerini adım adım denetleyen, halkına yeni imkanlar sunan bir başkanım.” dedi.

Başkan, Mimar Elif Köse, süt dağıtılından giysi ve erzak dağıtılığa, sosyal tesislerden yepyeni projelere kadar hayatın her alanında halkın derdiyle dertlendiğini, daha iyi bir Safranbolu için verdiği sözleri birbirine getirdiğini söyledi.

Başkan, Mimar Elif Köse, kültür ve sanattan sosyal belediyeciliğe, imardan fen işlerine, ulaşımdan temizliğe, kültürel etkinliklerden kent belleğinin kurulmasına kadar onlarca projeyi hayata geçirdiğini belirtti.

Başkan, Mimar Elif Köse, “Kar amacıyla değil, sosyal hizmet amacıyla belediyecilik yapıyorum. Kendi için değil, kenti için çalışıyorum. Çünkü burası Safranbolu. Zamanın durduğu, eşsiz güzelliklerin tarih ve kültürle buluştuğu bir kent. Türkiye’nin göz bebeği ve bir dünya kültür mirası. Burası Safranbolu. Benim kentim.” diye konuştu.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow