25. ULUSLARARASI ALTIN SAFRAN BELGESEL FİLM FESTİVALİ BAŞLIYOR

25. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali yarın başlıyor. Festival, kortej yürüyüşü, meşale yakımı, söyleşiler, film gösterimleri ve konserlerle dolu dolu bir program sunacak.

Mayıs 28, 2024 - 17:40
 0  282
25. ULUSLARARASI ALTIN SAFRAN BELGESEL FİLM FESTİVALİ BAŞLIYOR

25. ULUSLARARASI ALTIN SAFRAN BELGESEL FİLM FESTİVALİ BAŞLIYOR, İŞTE İLK GÜNÜN PROGRAMI:

Safranbolu, yarın 25. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'nin heyecanına ev sahipliği yapacak. Festival, kortej yürüyüşü, meşale yakımı, söyleşiler, film gösterimleri, sergi ve konserlerle dolu dolu bir başlangıç yapacak. İşte festivalin ilk gün programı:

FESTİVALİN AÇILIŞ ETKİNLİKLERİ

Atatürk Anıtına Çelenk Sunumu

Saat: 11.00
Yer: Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı

Festivalin açılışında, Atatürk Anıtına çelenk sunulacak ve saygı duruşunda bulunulacak.

Basın Toplantısı

Saat: 11.30
Yer: Safranbolu Belediyesi Aslanlar Sosyal Tesisi

Festivalin basın toplantısı, etkinliklerin detaylarının paylaşılması ve festivalin önemi hakkında bilgi verilmesi için gerçekleştirilecek.

Söyleşi: "Festivalin Çeyrek Asırlık Süreci"

Saat: 12.00
Yer: Safranbolu Belediyesi Aslanlar Sosyal Tesisi

Festivalin 25 yıllık yolculuğunu ve gelişimini anlatan bir söyleşi düzenlenecek. Katılımcılar, festivalin tarihini ve geleceğini tartışacaklar.

Festivalin Afiş Tasarımları Sergisi

Saat: 14.00
Yer: Leyla Dizdar Kültür Merkezi

Festival kapsamında gerçekleştirilen afiş tasarımlarının sergilendiği bir etkinlik olacak. Sanatseverler, birbirinden farklı ve yaratıcı afişleri görme fırsatı bulacaklar.

Finalist Belgesel Filmlerin Gösterimleri

Saat: 17.00
Yer: Leyla Dizdar Kültür Merkezi

Festivalin finalist belgesel filmlerinin gösterimleri yapılacak. İzleyiciler, seçkin belgeselleri izleyerek keyifli vakit geçirecekler.

Festival Açılış Konuşmaları

Saat: 18.30
Yer: Leyla Dizdar Kültür Merkezi

Festivalin resmi açılış konuşmaları gerçekleştirilecek. Katılımcılar, festivalin hedefleri ve etkinlikleri hakkında bilgilendirilecekler.

Festival Meşalesinin Yakılması

Saat: 19.30
Yer: Leyla Dizdar Kültür Merkezi

Festivalin sembolik meşalesi yakılarak resmi açılış yapılacak. Bu etkinlikle birlikte festivalin coşkusu daha da artacak.

DJ Canlı Performans

Saat: 20.30
Yer: Leyla Dizdar Kültür Merkezi

Festivalin ilk günü, DJ performansıyla son bulacak. Katılımcılar, müzik eşliğinde eğlenerek festivalin tadını çıkaracaklar.

25. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali, Safranbolu'nun kültürel mirasını ve belgesel sinemanın gücünü bir araya getiren önemli bir etkinlik olarak dikkat çekiyor. Festival, hem yerel halkın hem de uluslararası katılımcıların ilgisini çekecek.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow