Safranbolu’nun Lezzetleri YÖREX’te Göz Doldurdu

Safranbolu’nun Lezzetleri YÖREX’te Göz Doldururken Başkan Köse gördükleri ilgiden çok memnun oldu

Kasım 6, 2023 - 11:35
 0  36
Safranbolu’nun Lezzetleri YÖREX’te Göz Doldurdu

Karabük’ün tarihi ilçesi Safranbolu, Yöresel Ürünler Fuarı’nda (YÖREX) safran ve kıtır gibi coğrafi işaretli ürünleriyle büyük ilgi gördü. Safranbolu Belediyesi, ilk kez katıldığı fuarda ilçenin kültür ve sanat değerlerini de tanıttı.

Antalya ANFAŞ Fuar Merkezi’nde 2 Kasım’da başlayan ve 5 gün süren YÖREX, Türkiye’nin dört bir yanından gelen yöresel ürünlerin sergilendiği bir platform oldu. Safranbolu Belediyesi de, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile İşletme Müdürlüğü ekiplerinin hazırladığı stantla fuarda yer aldı. Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, fuarda ilçenin tanıtımını yaparak, ziyaretçilerle sohbet etti.

Safranbolu Belediyesi’nin standı, patenti belediyeye ait olan Safranbolu Kıtırı ve belediye tarlalarında üretilen yeni hasat safran ile dikkat çekti. Fuar boyunca yüz binlerce kişinin ziyaret ettiği standda, kıtır ve safran stokları tükendi. Safranbolu’nun tarihi evleri, el sanatları, yöresel kıyafetleri ve müzikleri de fuarda sergilendi.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, fuarda gördükleri ilgiden memnun olduklarını söyledi. Köse, “Bu fuara ilk defa katılıyoruz. 12 yıldır Anadolu’nun eşsiz değerlerini tanıtan YÖREX’te yer almanın ve bu kadar büyük bir ilgiyle karşılaşmanın mutluluğu içindeyiz. Standımızda kendi üretimimiz olan kıtır ve safran adeta izdiham gördü. Safranbolu’yu adına, tarihine, kültürüne yakışır tüm değerleri ve yöresel ürünleri ile temsil ettiğimizi düşünüyorum. Emeği geçen mesai arkadaşlarıma ve YÖREX’in oluşumunu sağlayarak illerimiz ve ilçelerimizin yöresel değerlerinin tanınırlığını artırmayı amaçlayan herkese teşekkür ederim” dedi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow