Üreten Toplum Anlayışındaki Safranbolu Belediyesi’nden Bağcılık Kursu

Safranbolu Belediyesi, üreten bir toplum anlayışıyla bağcılık eğitim kursu düzenliyor. Kursa 100 vatandaş katılıyor. Kursiyerlere toprak, üzüm, budama, sulama, gübreleme ve hastalıkla mücadele konularında eğitim veriliyor.

Şubat 24, 2024 - 18:57
 0  132
Üreten Toplum Anlayışındaki Safranbolu Belediyesi’nden Bağcılık Kursu

Safranbolu Belediyesi, vatandaşları üretime teşvik etmek için bağcılık eğitim kursu başlattı. Kurs, yoğun ilgi görüyor.

Safranbolu Belediyesi, üreticilere yönelik kurslarını sürdürüyor. Yazıköy Uygulama ve Üretim Merkezi’nde verilen bağcılık kursu bugün itibariyle başladı. Kursa 100 vatandaş katılıyor. Kursun ilk gününde Ziraat Mühendisi Pınar Uslu tarafından üreticilere toprak çeşidi, üzüm çeşidi seçimi, budama, sulama, gübreleme, hastalık ve zararlarla mücadele eğitimleri verildi. Yaklaşık 1.5 ay sürmesi beklenen eğitimler için ulaşım belediye tarafından sağlanıyor.

Kursa katılan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, kursiyerlere eğitimlerinin hayırlı olmasını diledi. Köse, “Üreten bir toplum anlayışıyla başlattığımız bağcılık kursu, vatandaşlarımızın ilgisini gördü. Kursiyerlerimize bağcılık konusunda bilgi ve beceri kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu sayede hem kendi ihtiyaçlarını karşılayacak hem de ekonomik gelir elde edecekler. Kurslarımız devam edecek.” dedi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow