TTK'da Yeni İşçilerin Müesseseleri Belli Oldu

TTK'da çalışacak bin işçinin hangi müessesede görev yapacağı açıklandı. İlk gruptaki 373 işçi işe başlarken, diğer gruplar da 3 ay içinde iş başı yapacak.

Ocak 15, 2024 - 19:02
 0  67
TTK'da Yeni İşçilerin Müesseseleri Belli Oldu

Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda (TTK) yeraltı pano-ayak üretim işçiliği bölümünde çalıştırılmak üzere 2 bin kişi alınması için yapılan kura sonucunda belirlenen bin kişiden sağlık ve güvenlik soruşturmaları tamamlanan 1014 işçinin hangi müessesede çalışacağı belli oldu.

TTK'nin resmi internet sitesinde yapılan duyuruya göre, 15 Ocak itibariyle işlemleri tamamlanan ilk gruptaki 373 işçi bugün itibariyle iş başı yaptı. İşçiler, Armutçuk, Amasra, Üzülmez, Karadon ve Kozlu müesseselerine dağıtıldı.

Diğer gruplardaki 641 işçinin de 3 ay içinde iş başı yapması bekleniyor. Yedeklerin çağrılmaması nedeniyle işçi açığı yaşanıyor.

TTK'da çalışacak 2 bin işçi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesi sonrası 13 ve 20 Ekim 2023'te yapılan kura çekimleriyle belirlenmişti. Zonguldak için 1500, Bartın için 400 ve Karabük'ün Yenice ilçesi için 100 olmak üzere toplam 2 bin yeraltı pano-ayak üretim işçisi ile yedek liste oluşturulmuştu.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow