SAFRANBOLU'DA ÇOCUKLAR VE AİLELERİ GELENEKSEL OYUNLARLA ŞENLENDİ

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde düzenlenen "Dünya Oyun Oynama Günü" etkinliklerinde çocuklar ve aileleri geleneksel oyunların tadını çıkardı. Etkinlik, Mustafa Antepoğlu İlkokulu'nda gerçekleştirildi.

Mayıs 28, 2024 - 16:04
 0  93
SAFRANBOLU'DA ÇOCUKLAR VE AİLELERİ GELENEKSEL OYUNLARLA ŞENLENDİ

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde "Dünya Oyun Oynama Günü" etkinlikleri kapsamında öğrenciler, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunları aileleriyle birlikte oynayarak keyifli anlar yaşadı.

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ

Mustafa Antepoğlu İlkokulu'nda düzenlenen "Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği" büyük ilgi gördü. Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü'nün desteklediği etkinlikte, okul bahçesinde oluşturulan oyun alanlarında öğrenciler ve aileleri birlikte oyun oynadı.

RENKLİ OYUNLAR VE YARIŞMALAR

Öğrenciler ve aileleri, balon patlatma, sandalye kapmaca, yumurta taşıma, halat çekme ve çuval yarışı gibi geleneksel oyunlarda yarıştı. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı şenlikte, yarışmalarda birinci olan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Programa İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Said Nuri Odabaşoğlu, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Etkinlik, çocukların ve ailelerinin birlikte vakit geçirerek hem eğlenmelerine hem de geleneksel oyunları yaşatmalarına olanak sağladı.

Safranbolu'daki bu etkinlik, hem çocukların hem de ailelerin unutulmaz anılar biriktirmesine vesile oldu. Geleneksel oyunlar, modern dünyanın hızına rağmen halen değerli ve eğlenceli olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow