KARABÜK'TE ÖZEL ÖĞRENCİLER KURS SAYESİNDE YETENEKLERİNİ KEŞFEDİYOR

Karabük'te otizmli öğrenciler, el sanatları, resim ve müzik kurslarında yeteneklerini keşfederken sosyalleşme imkanı buluyor. İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş kursları ziyaret etti ve destek sözü verdi.

Mayıs 28, 2024 - 15:58
 0  49
KARABÜK'TE ÖZEL ÖĞRENCİLER KURS SAYESİNDE YETENEKLERİNİ KEŞFEDİYOR

Karabük'te el sanatları, resim ve müzik kurslarında bire bir eğitim alan otizmli öğrenciler, yeteneklerini keşfetmenin yanı sıra sosyalleşme imkanı buluyor. Bu kurslar, öğrencilerin hem kişisel gelişimlerine hem de toplumsal hayata katılımlarına büyük katkı sağlıyor.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ NEVZAT AKBAŞ'TAN ZİYARET

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Karabük Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü tarafından açılan kursları ziyaret etti. Ziyaret, Üniversite Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi'nde gerçekleştirildi ve Akbaş'a Karabük Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Kabadayı eşlik etti.

Akbaş, kursiyerler ve kurs öğretmenleri ile sohbet ederek yapılan etkinlikler ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. Velilerle de bir araya gelen Akbaş, "Hayat boyu öğrencilerin yanında olacağız ve her türlü desteği vereceğiz," diyerek desteklerini dile getirdi.

ÖRGÜN EĞİTİM DIŞINA ÇIKAN ÖĞRENCİLERE DESTEK

Akbaş, "Örgün eğitim dışına çıkan özel eğitim öğrencileri, Karabük Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü tarafından açılan sosyal, kültürel, sportif ve beceri kazandırma kurslarına katılarak öğrenme sürecini yaşam boyu sürdürmektedir. Orta ve ağır düzeyde otizmli öğrencilerimiz için Üniversite Sosyal Yaşam Merkezi ve Mehmet Mescier Uygulama Okulumuzda günlük yaşam becerilerini artırmak amacıyla el sanatları, resim ve dekoratif ahşap süsleme kursları açılmaktadır," dedi.

KURSİYERLERE ÜCRETSİZ SERVİS HİZMETİ

Kurslara devam eden öğrencilere ücretsiz özel servis aracı tahsis edildiğini belirten Akbaş, "Sevgi engel tanımaz" şiarıyla eğitim ailesinin tüm üyeleri ile özel öğrencilerin ihtiyaçlarına en iyi cevabı vermek için var güçleriyle çalıştıklarını vurguladı.

Üniversite Sosyal Yaşam Merkezi'nde 6, Mehmet Mescier Uygulama Okulu'nda ise 12 olmak üzere toplamda 18 özel kursiyer, yeteneklerini geliştirirken sosyalleşme fırsatı da buluyor. Bu kurslar, hem öğrencilerin hem de ailelerinin hayatına büyük değer katıyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow