ÖZBEKİSTANLI FATKHIDDINOV FAKÜLTE BİRİNCİSİ OLDU

Karabük Üniversitesi Safranbolu Turizm Fakültesi'ni birincilikle bitiren Özbekistanlı Sirojiddin Fatkhiddinov, başarı hikayesi ve gelecek hedefleri hakkında konuştu.

Haziran 24, 2024 - 13:46
 0  304
ÖZBEKİSTANLI FATKHIDDINOV FAKÜLTE BİRİNCİSİ OLDU

Özbekistan’dan eğitim için Türkiye’ye gelen Sirojiddin Fatkhiddinov, Karabük Üniversitesi Safranbolu Turizm Fakültesi'ni birincilikle bitirerek büyük bir başarıya imza attı. 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında mezun olan 65 öğrenci arasında birinci olan Fatkhiddinov, üstün performansı ve azmiyle dikkat çekti.

Karabük Üniversitesi Prof. Dr. Sadettin Ökten Konferans Salonu'nda düzenlenen mezuniyet töreninde, Fatkhiddinov başarı belgesini alarak mezuniyet coşkusunu yaşadı. Duygularını dile getiren Fatkhiddinov, “Zorlu bir dört sene geçirdim, ancak tüm zorlukların üstesinden gelerek birinci oldum. Bu benim için büyük bir onur” dedi.

KÜLTÜREL UYUM VE BAŞARI

Eğitim süreci boyunca kültürel açıdan zorluk çekmediğini belirten Fatkhiddinov, “Bizim kökenlerimiz aynı olduğu için, kültür açısından çok yabancılık çekmedim. Karabük’ü ve Safranbolu’yu çok sevdim, buranın benim için ayrı bir yeri var” ifadelerini kullandı. Eğitimdeki başarısını doğal bir süreç olarak değerlendiren Fatkhiddinov, “Aslında birincilik için savaşmadım, sadece yapmam gerekenleri yaptım ve birinci oldum. Çok mutluyum” şeklinde konuştu.

Mezuniyet sonrası Türkiye ile bağlarını koparmadan hem kendi ülkesine hem de Türkiye’ye faydalı olma hedefini vurgulayan Fatkhiddinov, “Ülkeme her açıdan faydalı olabileceğim noktalarda elimden geleni yapacağım. Burada aldığım tecrübeyi orada kullanmak için elimden geleni yapacağım” dedi. Türkiye’yi çok sevdiğini belirten Fatkhiddinov, “Mezuniyet törenindeki konuşmamda Türkiye ile bağı koparmadan her iki ülke için de faydalı olabilmek için çalışacağıma dair söz verdim” ifadelerini kullandı.

Fatkhiddinov, Özbekistan’daki arkadaşlarına Karabük Üniversitesini tercih etmeleri konusunda tavsiyelerde bulunduğunu belirterek, “Özbekistan’dan arkadaşlarım Karabük’e gelip buraları çok beğeniyor. Karabük Üniversitesinin bana çok faydası dokundu” dedi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow