Onlar Zevk Yaptı Eziyeti Köylü Vatandaşa Kaldı

Karabük’te yüksek kesimlere kar yağdı. Bazı vatandaşlar karın tadını çıkarırken, bazıları da hayatın zorluklarıyla mücadele ediyor.

Aralık 18, 2023 - 15:43
 0  97
Onlar Zevk Yaptı Eziyeti Köylü Vatandaşa Kaldı

Karabük'ün yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili olunca offroad tutkunları kar safarisi zevkine düştü. Ancak, bu eğlencenin bedelini orman köylüleri ödeyecek. Offroad tutkunlarının yollarda açtığı çukurlar nedeniyle köylüler yazın yaylalarına ulaşmakta zorlanıyor.

Karabük'ün yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı, kentte farklı kesimler arasındaki “zevk ve çile” farklılığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Parası olan, arazi araçlarıyla karın keyfini çıkarırken, doğal gaz faturasını ödemekte zorlanan, kıt kanaat geçinen, odun, kömür almakta zorlanan vatandaş ise battaniye altında üşümeme telaşında.

YAŞADIKLARI ZEVKİN EZİYETİNİ KÖYLÜ VATANDAŞ ÇEKECEK

Karabük Safranbolu Otomobil ve Doğa Sporları Arama Kurtarma Kulübü Derneği (KARDOFF) üyeleri, yağan karla birlikte her kış yaşandığı gibi karla kaplanan yaylalara akın etti.

Oluşturdukları 20 araçlık konvoy ile orman köylüsünün ve civar köylerin yaylalarının yollarında araçlarını çamura saplayıp patinaj ettirerek derin çukurlar oluşturdular. Köylü vatandaşların yaylalarına gitmek için kullandığı bu yolları tamamen kullanılmaz hale getirdiler.

KARDOFF üyeleri, 4x4 araçlarıyla karın zevkini, araçlarını çamura batırıp patinaj yaptırarak kendilerine adrenalin olarak yaşatırken açtıkları çukurlar ve bozdukları yollarla zevklerinin bedelini 'eziyet' olarak köylü vatandaşlara bıraktılar.

ORMAN KÖYLÜSÜNE EZİYET

Bahar aylarıyla birlikte yaylalara giden köylüler offroad tutkunlarının yağışlı havalarda kar ve çamur safarisi yapmaları sonucunda bozulan yollardan mustarip. Her yıl aynı eziyeti çektiklerini ifade eden orman köylüleri yetkililerin bu duruma artık "dur" demesinin vaktinin geldiğini söylediler.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow