Milletvekili Cevdet Akay Safranbolu’da Kardiyoloji Doktoru Sıkıntısını TBMM’ye Taşındı

CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, Safranbolu Devlet Hastanesi’nde kardiyoloji doktoru bulunmadığını TBMM Genel Kurul’unda dile getirdi. Akay, Sağlık Bakanlığı’ndan acil atama yapılmasını istedi.

Şubat 7, 2024 - 09:27
 0  65
Milletvekili Cevdet Akay Safranbolu’da Kardiyoloji Doktoru Sıkıntısını TBMM’ye Taşındı

Safranbolu Devlet Hastanesi’nde kardiyoloji doktoru eksikliği, CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay tarafından Meclis gündemine getirildi. Akay, Sağlık Bakanlığı’na çağrı yaparak, ilçeye acil olarak kardiyoloji doktoru ataması yapılmasını talep etti.

60 Bin Kişinin Yaşadığı İlçede Kardiyoloji Doktoru Yok

Akay, TBMM Genel Kurul’unda yaptığı konuşmada, Safranbolu’nun UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan bir turizm şehri olduğunu, yerli ve yabancı binlerce turisti ağırladığını belirtti. Akay, “Safranbolu Devlet Hastanesi’nde aylardır kardiyoloji uzmanı bulunmamaktadır. 60 binin üzerinde vatandaş yaşamaktadır. Bu vatandaşlarımızın kalp sağlığı için kardiyoloji doktoru şarttır. Bu büyük bir eksikliktir.” dedi.

Akay, Sağlık Bakanlığı’ndan ilçeye acil olarak kardiyoloji doktoru ataması yapılmasını isteyerek, “Sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulunuyorum: Safranbolu Devlet Hastanesi’ne acil olarak kardiyoloji doktorunun ataması yapılmalıdır. Bu sorunun çözümü için gerekli girişimleri yapacağım. Safranbolulu vatandaşlarımızın kalp sağlığı bizim için önemlidir.” diye konuştu.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow