KBÜFEST'TE TÜRKİYE'NİN KÜLTÜREL ZENGİNLİKLERİ COŞKUYLA KUTLANDI

Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen KBÜFEST, 81 ilin kültürel zenginliklerinin sergilendiği etkinliklerle sona erdi. İki gün süren festivalde, stantlar, halk oyunları gösterileri ve konserler büyük ilgi gördü.

Mayıs 23, 2024 - 12:18
Mayıs 23, 2024 - 12:21
 0  283
KBÜFEST'TE TÜRKİYE'NİN KÜLTÜREL ZENGİNLİKLERİ COŞKUYLA KUTLANDI

KBÜFEST'TE TÜRKİYE'NİN KÜLTÜREL ZENGİNLİKLERİ COŞKUYLA KUTLANDI

Karabük Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen ve Türkiye'nin dört bir yanından katılımcıların yer aldığı KBÜFEST, iki gün süren coşkulu etkinliklerin ardından sona erdi. Festival boyunca 81 ilin kültürel zenginlikleri, tarihi ve yöresel lezzetleri tanıtıldı.

Festivalin ikinci günü, 81 ilin kültürel değerlerini tanıtan stant etkinlikleri ile başladı. Halk oyunları gösterileri ve konserlerle renklenen festivalde, katılımcılar unutulmaz anlar yaşadı. Erzurum Atabarı Ekibi’nin halk oyunları gösterisi ve Grup Can’ın Erzurum yöresi türküleri büyük beğeni topladı.

REKTÖR KIRIŞIK'TAN MEMNUNİYET AÇIKLAMASI

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, etkinlik alanını gezerek 81 ilin kültürel zenginliklerinin sergilendiği stantları inceledi. Rektör Kırışık, "Karabük Üniversitesi olarak öğrencilerimize, akademik ve idari personelimize, halkımıza kültürel zenginliklerimizi tanıtan ve eğlendiren bir etkinlik sunmayı hedefledik. 81 ilimizin değerleri burada sergileniyor ve halkımız yoğun ilgi gösteriyor," dedi.

TÜRKİYE'NİN KÜLTÜREL VE TURİZM KATKISI

Rektör Kırışık, KBÜFEST'in Türkiye'nin kültürel ve turizm açısından önemli katkılar sağladığını vurguladı. "Etkinlik, illerimizin değerlerini tanıtarak kültürel ve turizm gelişimine katkı sağlıyor. Öğrencilerimiz ve halkımız bu etkinlikten oldukça memnun," diye ekledi.

KBÜFEST, Ömer Günday Halk Müziği Konseri ile sona erdi. İki gün süren etkinliklerde, katılımcılar Türkiye'nin kültürel zenginliklerini tanıma fırsatı buldu ve doyasıya eğlendi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow