KBÜ ve SBTÜ Sosyalfest İçin İş Birliği Protokolü İmzaladı

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul ile Türkiye’nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali Sosyalfest için Kurumsal Paydaş İş Birliği Protokolü imzaladı. Protokol kapsamında iki üniversite Sosyalfest’e çeşitli destekler verecek.

Ocak 17, 2024 - 16:19
 0  168
KBÜ ve SBTÜ Sosyalfest İçin İş Birliği Protokolü İmzaladı

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul ile 2-3 Mart 2024 tarihlerinde KBÜ ev sahipliğinde yapılacak Türkiye’nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali Sosyalfest hakkında Kurumsal Paydaş İş Birliği Protokolü imzaladı.

Kırışık, “Türkiye Yüzyılı için harekete geç, Sosyalfest ile gelişime öncülük et” sloganıyla düzenlenen Sosyalfest kapsamında kurumsal paydaş görüşmelerine devam ettiklerini belirtti. Kırışık, “Sosyalfest, Türkiye’nin milli sosyal bilimler hamlesinin oluşumuna katkı sunmak amacıyla hayata geçirdiğimiz bir projedir. Bu projede SBTÜ ile iş birliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Kul da Sosyalfest’in önemli bir organizasyon olduğunu, SBTÜ olarak Sosyalfest’e destek vermeye hazır olduklarını söyledi. Kul, “Sosyalfest, sosyal bilimler alanında Türkiye’nin vizyonunu ortaya koyacak bir festivaldir. SBTÜ olarak Sosyalfest’e uygulama desteği, alan desteği, iletişim ve tanıtım desteği, malî ve finansman desteği başlıklarının en az iki ya da üçünde destek vereceğiz.” diye konuştu.

Protokol kapsamında ayrıca iki üniversite arasında mühendislik sahasında ortak çalışmalar yapılması konusunda da anlaşmaya varıldı. Bu anlaşma kapsamında Mühendislik Fakültesinden heyetler karşılıklı olarak ziyaretler yaparak laboratuvar imkanlarını, projeleri görme ve ortak projeler üretme zemini oluşturacak.

İmza töreni, hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow