KBÜ Tıp Fakültesinden TOYP Ödülü

Dr. Öğr. Üyesi Aydın Sinan Apaydın, Türkiye’nin 10 Başarılı Genci ödülüne layık görüldü. Apaydın, tıbbi yenilik ve buluşlar alanında Türkiye’yi temsil edecek.

Aralık 19, 2023 - 17:13
 0  153
KBÜ Tıp Fakültesinden TOYP Ödülü

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Tıp Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Aydın Sinan Apaydın, Türkiye’nin 10 Başarılı Genci (TOYP) ödülünü kazandı. Apaydın, tıbbi yenilik ve buluşlar kategorisinde birinci oldu.

TOYP, Junior Chamber International (JCI) tarafından 1983 yılından beri dünyanın dört bir yanında düzenlenen bir programdır. Programın Türkiye ayağı olan 29. TOYP Türkiye ödülleri, Cemal Reşit Rey Konser Salonunda verildi.

Ödüller, 10 farklı kategoride yüzlerce başvurunun değerlendirilmesi sonucunda belirlendi. Değerlendirmeyi, alanlarında uzman kişiler ve akademisyenlerden oluşan bir jüri yaptı.

Jüri, KBÜ Tıp Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Aydın Sinan Apaydın’ı, tıbbi yenilik ve buluşlar kategorisinde birinci seçti. Apaydın, bu ödülle Türkiye’nin 10 Başarılı Genci arasına girdi.

Apaydın, ayrıca 2024 yılında yapılacak olan TOYP Dünya Finaline katılma hakkı kazandı. Apaydın, bu finalde Türkiye’yi temsil ederek tıbbi yenilik ve buluşlar alanındaki projesini dünyaya tanıtacak.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow