Karabük’te Silahlı Skandal! Web TV Sahibi Sait A. Sosyal Medyada Ateş Açtı

Karabük’te Web TV ve İnternet Haber Sitesi sahibi Sait A., ruhsatlı olduğu iddia edilen silahıyla ulu ortada atış talimleri yaparak videoyu sosyal medyada paylaştı. Bu görüntülere tepki gösteren vatandaşlar, emniyetten müdahale bekliyor.

Şubat 10, 2024 - 12:04
Şubat 10, 2024 - 12:32
 0  690
Karabük’te Silahlı Skandal! Web TV Sahibi Sait A. Sosyal Medyada Ateş Açtı

Karabük’te yaşanan olay, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Bir Web TV ve İnternet Haber Sitesi sahibi olan Sait A., ruhsatlı olduğu iddia edilen silahıyla ulu ortada atış talimleri yaparak videoyu sosyal medyada paylaştı. Bu görüntüler hem silahın güvenli kullanımı hem de can güvenliği açısından büyük tehlike oluşturdu.

Sosyal medya kullanıcıları, bu görüntüler üzerine Web TV sahibi Sait A.'ya tepki gösterdi. Bazı kullanıcılar, “Suç işliyorsunuz. Poligon haricinde atış talimi yapamazsınız. Bu keyfi talimleri hangi hakkınıza inanarak yapıyorsunuz? Bu hakkı size kimden alıyorsunuz? Size bu hakkı kim veriyor? Bu kadar hakka sahip olma yetkisini hangi merciden alıyorsunuz? Haber sitesi, web TV sahibi olmanız size bu yetkiyi mi veriyor?” şeklinde yorumlar yaptı.

Bu tepkiler karşısında Web TV sahibi Sait A., sosyal medya hesaplarını kapattı. Ancak bu durum, olayın üstünü örtemedi. Aynı zamanda görüntüyü gören vatandaşlar, ne oldum delisi olan ve gelişi güzel yerlerde ateşli silah kullanan kişilere silah ruhsatı verilmemesini, şayet ruhsat verildiyse ruhsatının iptal edilmesini istedi.

Canlıların hayatını hiçe sayan bu görüntüler karşısında emniyet birimlerinin gereğini yapacağından hiç kuşkumuz yok. Ayrıca, bu şekilde toplumu rahatsız edici hareketlerde bulunan kişilerin Web TV lisansına sahip olmaları insanlarda tedirginlik yaratıyor. Toplumun güvenliğini tehlikeye düşürecek bu tip faaliyetlerde bulunan kişilerin TV lisansı sahibi olamayacağını ifade eden bazı vatandaşlar, lisansının iptali için veya caydırıcı cezaların verilmesi için Radyo Televizyon Üst Kurulu'nu göreve davet etti.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow