KARABÜK BELEDİYESİ KURBAN BAYRAMINA HAZIR: ÜCRETSİZ KURBAN SATIŞ VE KESİM HİZMETİ

Karabük Belediyesi, Kurban Bayramı için hazırlıklarını tamamladı. Ücretsiz kurban satış ve kesim hizmeti sunulacak. Detaylar haberimizde.

Haziran 5, 2024 - 09:27
 0  218
KARABÜK BELEDİYESİ KURBAN BAYRAMINA HAZIR: ÜCRETSİZ KURBAN SATIŞ VE KESİM HİZMETİ

Karabük Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı için hazırlıklarını tamamladı. Belediye tarafından yapılan açıklamaya göre, kurban satış ve kesim hizmetleri, Yenice yolu üzeri Melise Köyü karşısında bulunan belediye mezbaha alanında gerçekleştirilecek.

ÜCRETSİZ YER TAHSİSİ VE KESİM HİZMETİ

Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya'nın inisiyatifiyle, bu yıl kurban satışı yapacak vatandaşlardan yer tahsis ücreti alınmayacak. Kurbanlık hayvanlarını getiren vatandaşlar, hayvanlarını ücretsiz bir şekilde kurban satış alanına alabilecek. Kesimler ise bayramın 1. günü, dini kurallara uygun ve hijyenik bir şekilde ücretsiz olarak belediye mezbahasında yapılacak.

ÜCRETSİZ SERVİS HİZMETİ

Vatandaşların kurbanlık satış yerine kolayca ulaşabilmeleri için belediye tarafından ücretsiz servis hizmeti sağlanacak. Servis sefer saatleri şu şekildedir:

  • Balık Pazarı (Kalkış): 09.00 - 11.00 - 13.00 - 15.00 - 17.00
  • Mezbaha (Kalkış): 10.00 - 12.00 - 14.00 - 16.00 - 17.15

KURBAN SATIŞI BAŞVURULARI VE YER TAHSİSİ KURA ÇEKİMİ

Kurban satışı yapacak vatandaşların 07 Haziran 2024 Cuma günü saat 12:00’ye kadar kurban satış alanındaki birime veya merkez belediye binasının 2. katındaki Halkla İlişkiler birimine başvurmaları gerekmektedir. Aynı gün saat 15:00’de belediye binasının 2. kattaki toplantı salonunda yer tahsisi için kura çekimi yapılacak.

KURBAN SATIŞ ALANINDAKİ KURALLAR VE DENETİMLER

Kurbanlık satışı belediye tarafından belirlenen hayvan pazarının dışında yapılması yasaklanmış olup, yasağa uymayanlara Zabıta Müdürlüğü ekiplerince cezai işlem uygulanacaktır. Kurbanlık satışı yapılan alanın denetimleri Veteriner Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek. Vatandaşlar istek ve şikâyetlerini 444 21 78 numaralı Belediye Çağrı Merkezine iletebilirler.

Karabük Belediyesi, Kurban Bayramı boyunca vatandaşların rahat ve huzurlu bir bayram geçirmesi için tüm hazırlıkları titizlikle sürdürüyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow