Başkan Elif Köse Safranbolu'ya Hesap Verdi: 5 Yılda Neler Yapıldı?

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 5 yıllık görev süresi boyunca gerçekleştirdiği projeleri ve hizmetleri anlattığı bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda bütçenin nasıl artırıldığı, borcun nasıl düşürüldüğü, tarihi ve kültürel mirasın nasıl korunduğu ve geliştirildiği, sosyal belediyecilik anlayışıyla neler yapıldığı aktarıldı.

Şubat 18, 2024 - 12:22
Şubat 18, 2024 - 13:02
 0  1.3k

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse, 31 Mart 2019 tarihinde göreve geldiği günden bu yana Safranbolu’ya kazandırdığı projeleri ve hizmetleri anlattığı bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıya siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantı öncesi, Başkan Köse’yi meşaleler ve sloganlarla karşılayan Safranbolulu gençler, belediye başkanına sevgi gösterisinde bulundu. Toplantıda, Başkan Köse’nin 5 yıllık dönemde yaptığı projeleri ve hizmetleri içeren bir video gösterimi yapıldı.

Video gösteriminin ardından konuşan Başkan Köse, Safranbolu Belediyesi’nin 2019 yılında 50 milyon TL bütçeye karşılık 65 milyon TL borcu olduğunu, ancak 2024 yılı itibariyle 650 milyon TL bütçeye karşılık 20 milyon TL borcu kaldığını söyledi. Köse, bu başarının kredi alarak borçlanmak yerine, belediyenin şantiyelerinde ahşaptan, metale, asfalttan, seraya kadar gerçekleştirdikleri üretimler sayesinde geldiğini vurguladı.

Köse, "Göreve geldiğimizde 50 milyon TL bütçemiz ve 65 milyon TL borcumuz vardı. Kredi almadan, kendi imkanlarımızla üretime geçerek bütçemizi 650 milyon TL'ye çıkardık. Borcumuzu ise 20 milyon TL'ye düşürdük. Bunu yaparken de Safranbolu'ya tarihi ve kültürel mirasına sahip çıkan, sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden, altyapıdan ulaşıma, temizlikten park ve bahçelere, çevreden şehirciliğe kadar her alanda yatırımlar yapan bir belediye olduk." diye konuştu.

Köse, tarihi ve kültürel mirası korumak ve tanıtmak için yaptığı çalışmalara değinerek, "Göreve geldiğimizde 27 olan UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki tescilli eser sayımızı 33'e çıkardık. 100'ün üzerinde tarihi yapıyı restore ettik. Safranbolu'yu dünyanın dört bir yanına tanıttık." dedi.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla yaptıkları çalışmaları da anlatan Köse, "Sosyal yardımlarda büyük artış yaptık. Eğitimden spora, kültürden sanata kadar her alanda sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürdük." ifadelerini kullandı.

Köse, altyapı, ulaşım, temizlik, park ve bahçeler, çevre ve şehircilik alanlarında da önemli yatırımlar yaptıklarını belirterek, "Safranbolu'yu daha modern, daha yaşanabilir bir şehir yapmak için çalışmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

Köse'nin konuşması sık sık alkışlarla kesildi. Toplantının sonunda, katılımcılara Leyla Dizdar Kültür Merkezi fuaye alanında ikramlar yapıldı.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow