BAKAB ÜYELERİ SAFRANBOLU'DA BİR ARAYA GELDİ

Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) üyeleri, 2024 dönem başı toplantısı için Safranbolu Belediyesi ev sahipliğinde bir araya geldi. Toplantıda yönetim kurulu seçimleri yapıldı ve tasarruf tedbirleri değerlendirildi.

Mayıs 31, 2024 - 22:03
 0  139
BAKAB ÜYELERİ SAFRANBOLU'DA BİR ARAYA GELDİ

BAKAB ÜYELERİ SAFRANBOLU'DA BİR ARAYA GELDİ: 2024 DÖNEM BAŞI TOPLANTISI VE YÖNETİM KURULU SEÇİMLERİ

Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) üyeleri, Safranbolu Belediyesi'nin ev sahipliğinde 2024 yılı dönem başı toplantısı için buluştu. Toplantıda yönetim kurulu seçimleri yapılırken, tasarruf tedbirleri ve bölgenin kalkınması adına atılacak adımlar ele alındı.

Batı Karadeniz illerini kapsayan BAKAB, kültür ve turizm potansiyelini arttırmak ve yeni yatırımların önünü açmak amacıyla çalışmalar yürütmektedir. 2024 dönem başı toplantısı, bu hedefler doğrultusunda önemli kararların alınması için gerçekleştirildi.

Toplantıya, Karabük Valisi Mustafa Yavuz, Düzce Belediye Başkanı ve BAKAB Birlik Başkanı Dr. Faruk Özlü, Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya, Batı Karadeniz il ve ilçeleri Belediye Başkanları, Meclis Üyeleri ve İl Özel İdare Başkanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Karabük Valisi Mustafa Yavuz, bölgenin kalkınmasında turizmin önemine değinerek, BAKAB'ın bu alandaki çalışmalarının kritik olduğunu vurguladı. Vali Yavuz’un ardından 2024 - 2026 dönemi BAKAB Yönetim Kurulu üyeleri yapılan oylamalarla seçildi.

SEÇİMLERİN SONUÇLARI

Yapılan oylama sonucunda, BAKAB Birlik Başkanlığı’na yeniden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü seçildi. Yönetim kurulu ve diğer önemli pozisyonlara seçilen isimler şöyle:

  • Birlik Başkanı: Dr. Faruk Özlü (Düzce Belediye Başkanı)
  • Encümen Üyeleri: Dr. Faruk Özlü (Düzce Belediye Başkanı), Mimar Elif Köse (Safranbolu Belediye Başkanı), Recai Çakır (Amasra Belediye Başkanı), Mustafa Allar (Gerede Belediye Başkanı), Süleyman Yazkan (Araç Belediye Başkanı), Sertaş Karakaş (Yenice Belediye Başkanı), Gökhan Günay (Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyesi)
  • Meclis Birinci Başkan Vekili: Özcan Ulupınar (Devrek Belediye Başkanı)
  • Meclis İkinci Başkan Vekili: Özkan Çetinkaya (Karabük Belediye Başkanı)
  • Kâtip Üyeler: Halil Bakkal (Safranbolu Belediye Meclis Üyesi), İbrahim Alaybeyoğlu (Araç Belediye Meclis Üyesi)

GELECEK DÖNEM STRATEJİLERİ VE TEMENNİLER

Toplantıda ayrıca, belediye başkanları temenni ve önerilerini sundular. Bölgenin kalkınması ve projelerin daha etkin yürütülmesi için iş birliği ve tasarruf tedbirleri üzerinde duruldu.

BAKAB'ın Safranbolu'daki toplantısı, Batı Karadeniz bölgesinin kalkınması için önemli adımların atılmasını sağlayacak bir platform olarak büyük önem taşıyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow