Zonguldak’ta Esnaf Arkadaşını Ucuz Altınla Dolandırdı

Zonguldak’ta bir esnaf, üç esnaf arkadaşını ucuz altın alıp yüksek gelir elde edecekleri vaadiyle 3,5 milyon lira dolandırdı. Esnaflar paralarını kurtarmak isterken ikinci kez dolandırıldı.

Aralık 17, 2023 - 19:03
Ocak 14, 2024 - 11:59
 0  116
Zonguldak’ta Esnaf Arkadaşını Ucuz Altınla Dolandırdı

Zonguldak’ta yaşanan dolandırıcılık olayında bir esnaf, üç esnaf arkadaşını ucuz altın alıp yüksek gelir elde edecekleri vaadiyle kandırarak 3,5 milyon lira dolandırdı. Esnaflar paralarını geri almak için uğraşırken, dolandırıcı kendilerine yalan söyleyerek ikinci kez para aldı. Dolandırıldıklarını anlayan esnaflar şikayetçi oldu.

Olay, Kozlu ilçesinde meydana geldi. Esnaflık yapan 42 yaşındaki Kerim M., esnaf arkadaşları A.T., M.B. ve E.D.'ye ucuz altın alıp yüksek gelir elde edecekleri vaadiyle irtibata geçti. Kerim M., arkadaşlarından banka hesaplarından ve kredi kartlarından yüklü miktarda para aldı. Paralarını geri almak isteyen esnaflardan birine ise “Hesaba bloke konuldu, bir miktar daha ödeme yapalım bloke kalksın”, “Türk Lirası olarak gönderemiyorum. Euro olarak göndereceğim”, “Para yolda, cenazesi var” gibi bahanelerle bir kez daha para istedi. Esnaflardan biri Kerim M.'den parasının bir kısmını geri alabildi.

Kerim M.'nin kendilerini dolandırdığını fark eden esnaflar, Cumhuriyet Savcılığı’na giderek şikayetçi oldu. Hakkında soruşturma başlatılan Kerim M., ifadesinde suçlamaları reddetti. Kerim M., esnafların rızası dahilinde paraları kullandığını, hileli veya aldatıcı şekilde para almadığını iddia etti. Kerim M., ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Kerim M.'nin kendilerine verdiği çeklerin karşılıksız çıktığını söyleyen esnaflar, verdikleri paraları geri almak için hukuk mücadelesini sürdürüyor.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma devam ediyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow