TATİL DÖNÜŞÜ KARABÜK'TE AĞIR TONAJLI ARAÇ GEÇİŞİNE İZİN YOK

Karabük Valiliği, tatil dönüşü trafik yoğunluğunu azaltmak ve trafik güvenliğini sağlamak amacıyla, D-100 Karayolunda ağır tonajlı araçların geçişine izin verilmeyeceğini duyurdu.

Nisan 9, 2024 - 22:22
 0  131
TATİL DÖNÜŞÜ KARABÜK'TE AĞIR TONAJLI ARAÇ GEÇİŞİNE İZİN YOK

Karabük Valiliği, tatil dönüşünde yaşanacak trafik yoğunluğunu hafifletmek ve trafik kazalarını önlemek amacıyla önemli bir karar aldı. D-100 Karayolunun Karabük sınırları içerisinde bulunan kısımlarında, tır, kamyon, çekici ve tanker gibi ağır tonajlı araçların geçişine izin verilmeyecek.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, söz konusu yasak 14 Nisan 2024 Pazar günü saat 05.00'den başlayarak 15 Nisan 2024 Pazartesi günü saat 05.00'e kadar sürecek. Bu süre zarfında ağır tonajlı araçların İstanbul ve Ankara istikametlerine seyir yapmalarına izin verilmeyecek.

Karar, eğitim ve öğretim ara tatili ile bayram tatili dönüşünde oluşacak trafik yoğunluğunu azaltmak, ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarını önlemek ve trafik düzeni ile güvenliğini sağlamak amacıyla alındı. Karabük Valiliği, vatandaşların güvenli ve huzurlu bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak için gerekli tedbirleri almaya devam edeceğini belirtti.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow