SOSYALFEST ANKARA İÇİN KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

Ekim ayında Ankara'da düzenlenecek Sosyal Bilimler Festivali Sosyalfest'in koordinasyon toplantısı yapıldı. Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen ilk festivali takiben, bu yılki etkinlik için hazırlıklar hızla devam ediyor.

Mayıs 15, 2024 - 11:50
 0  338
SOSYALFEST ANKARA İÇİN KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

ANKARA’DA SOSYALFEST İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI

Ekim ayında Ankara'da düzenlenecek olan Sosyal Bilimler Festivali Sosyalfest'in ikincisi için koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Türkiye'nin milli sosyal bilimler hamlesi vizyonu doğrultusunda yapılan bu etkinlik, sosyal bilimler alanında yenilikçi yaklaşımlar geliştirmeyi amaçlıyor.

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ'NİN ÖNCÜLÜĞÜNDE BAŞLAYAN GELENEK

Türkiye’nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali olan Sosyalfest, 2-3 Mart 2024 tarihlerinde Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilmişti. Bu yıl Ankara'da düzenlenecek olan ikinci festival için hazırlıklar hızla sürdürülüyor.

KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık başkanlığında yapılan toplantıya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Elif Çepni ve Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş, Genel Sekreter Lütfü Köm, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ersin Müezzinoğlu, Sosyalfest Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Oruç Önalan, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Özcan Büyükgenç, Kurumsal İletişim Koordinatörü Arş. Gör. Fatma Sena Yaman, Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Feyzullah Esad Şekkeli ve Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Musa Ak katıldı.

REKTÖR KIRIŞIK'TAN SOSYALFEST VURGUSU

Toplantıda konuşan Rektör Kırışık, Sosyalfest'in Türkiye'de büyük yankı uyandırdığını ve bu alanda yeni bir yol açtıklarını belirtti. "Sosyalfest Türkiye’de oldukça ses getirdi. Gittiğimiz her yerde Sosyalfest’in bilindiğini, duyulduğunu, detayları ile takip edildiğini gözlemledik. Bu da bizim için oldukça sevindirici bir gelişme. Üniversitemiz ve Karabük ile özdeşleşen bir gelişme oldu," dedi.

GELECEK PLANLARI VE HEDEFLER

Rektör Kırışık, Ankara’da Ekim ayında düzenlenecek olan Sosyalfest için çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, "Ortaya çıkarttığımız bu değeri ve markayı daha da yukarıya taşıyacak şekilde o heyecanı, o coşkuyu devam ettirmemiz lazım. Bundan sonra da inşallah bunu her yıl bir öncekinden daha iyi konuma gelecek şekilde yapmak istiyoruz" diye konuştu.

YENİLİKÇİ YAKLAŞIMLAR VE HEDEFLER

Sosyalfest'in sosyal bilimler alanında yenilikçi yaklaşımlar geliştirmek amacıyla düzenlenmesi, bu etkinliğin önemini daha da artırıyor. Karabük Üniversitesi'nin öncülüğünde başlayan bu gelenek, sosyal bilimler alanında Türkiye'ye yeni bir vizyon kazandırmayı hedefliyor.

Bu koordinasyon toplantısı, Sosyalfest'in Ankara'da daha geniş kitlelere ulaşması ve sosyal bilimler alanında yeni yaklaşımların geliştirilmesi için atılan önemli bir adım olarak görülüyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow