ŞOK İDDİA: KARABÜK ÜNİVERSİTESİNİ İBRAHİM KÜRTÜL MÜ DÜNYAYA REZİL ETTİ?

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Prof. Dr. İbrahim Kürtül’ün Karabük Üniversitesi’ni dünyaya rezil ettiğini iddia ediyor. Özcan, Kürtül’ün Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde de benzer durumlar yaratmasına karşı çıkarak, Bolu’nun da aynı kaderi paylaşmasına izin vermeyeceğini belirtiyor.

Nisan 15, 2024 - 08:49
 0  1.7k
ŞOK İDDİA: KARABÜK ÜNİVERSİTESİNİ İBRAHİM KÜRTÜL MÜ DÜNYAYA REZİL ETTİ?

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Karabük Üniversitesi’nde yaşanan yabancı öğrenci kabul politikaları skandalının ardından, Prof. Dr. İbrahim Kürtül’ün benzer bir durumu Bolu’da yaratmasına karşı çıkıyor. Özcan, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Prof. Dr. Kürtül’ün Karabük Üniversitesi’ni dünyaya rezil ettiğini iddia ederek, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde de Uluslararası Öğrenci Koordinatörü olarak görev yaparken benzer bir durumun yaşanmasına izin vermeyeceğini vurguladı.

Özcan, Karabük Üniversitesi’nde yabancı öğrenci sayısının artışının üniversitenin itibarını ulusal ve uluslararası alanda olumsuz etkilediğini belirtti. Ayrıca, Prof. Dr. Kürtül’ün politikalarının akademik standartlara zarar verdiğini ve şehrin sosyal ve kültürel yapısını tehdit ettiğini ifade etti. Bolu Belediye Başkanı, bu durumun Bolu’da tekrarlanmasına kesinlikle izin vermeyeceğini ve gerekli tüm önlemleri alacağını duyurdu.

Özcan’ın iddiaları, sosyal medyada ve yerel halk arasında geniş yankı buldu. Bolu halkı, üniversite politikalarının şehrin geleceği üzerindeki etkilerini tartışmaya başladı. Özcan, Prof. Dr. Kürtül’ün görevden alınması gerektiğini savunarak, bu konuda kararlı olduğunu ve mücadelesini sürdüreceğini belirtti.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın paylaşımı şöyle:

"Karabük Üniversitesi'nin öğrenci sayısının %50'sini yabancı yapan ve üniversiteyi dünyaya rezil eden  İbrahim Kürtül denen şahsı Bolu'ya kim veya hangi tarikat görevlendirdi?

2019'da Bolu'da 306 olan yabancı öğrenci sayısı bu şahsın gelişi ile birlikte bugün nasıl 3.234'e çıkmış?

Bu şahsın getirdiği yabancılar hangi ajanslara ne paralar ödüyorlar?

Oturma izni için yabancıların para karşılığı öğrenci gösterildiğine dair iddialar doğru mudur?

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Mustafa Alişarlı ile İbrahim Kürtül denen bu şahsın ortak bir maneviyat birliği bulunmakta mıdır?

İbrahim Kürtül denen şahıs Bolu'daki görevinden alınmadığı sürece ben bu işlerin peşini bırakmam, Bolu'yu Karabük gibi dünyaya rezil ettirmem!!! "

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow