SAFRANBOLU BELEDİYESİ ÇİÇEK SATIŞINA BAŞLADI

Safranbolu Belediyesi, Yazıköy Uygulama ve Üretim Biriminde yetiştirdiği çiçekleri satışa çıkardı.

Mayıs 28, 2024 - 16:50
 0  53
SAFRANBOLU BELEDİYESİ ÇİÇEK SATIŞINA BAŞLADI

Safranbolu Belediyesi, Yazıköy Uygulama ve Üretim Biriminde yetiştirdiği çiçeklerin satışına başladı. Belediyenin kendi bünyesinde ürettiği bu çiçekler, kentin estetiğine katkıda bulunmak amacıyla yetiştiriliyor ve fazlası satışa sunuluyor. Bu sayede hem şehir güzelleştiriliyor hem de belediyeye ek gelir sağlanıyor.

MODERN TARIM TEKNİKLERİYLE ÜRETİM

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Yazıköy’de bulunan üretim ve uygulama birimimizde, modern tarım teknikleri ve uzman ekip desteğiyle ürettiğimiz birbirinden güzel çiçeklerimiz kök salacak yeni topraklarını arıyor," dedi. Başkan Köse, bu çiçeklerin bahçe ve balkonlarda baharın renklerini getireceğini vurguladı.

BAHÇE VE BALKONLAR İÇİN İDEAL

Belediye tarafından yetiştirilen çiçekler, bahçe ve balkonlarda kullanılmak üzere halkın beğenisine sunuluyor. Bahar aylarının gelmesiyle birlikte vatandaşlar, bahçelerini ve balkonlarını renklendirmek için Yazıköy Uygulama ve Üretim Biriminden çiçek satın alabiliyorlar.

Elif Köse, vatandaşları çiçekleri görmek ve satın almak için Yazıköy Uygulama ve Üretim Birimine davet etti. "Bahçe ve balkonlarınızda baharın renkleriyle kök salan bir yaşam alanı oluşturmak isterseniz, sizleri Yazıköy Uygulama ve Üretim Birimimize bekleriz," dedi.

BELEDİYEYE EK GELİR KAPISI

Safranbolu Belediyesi'nin bu girişimi, şehrin estetiğini artırmanın yanı sıra belediyeye de ek gelir sağlıyor. Yetiştirilen çiçeklerin fazlası satışa çıkarılarak, belediyenin bütçesine katkıda bulunuluyor. Bu sayede hem şehir daha güzel bir görünüme kavuşuyor hem de belediyenin mali yapısı güçleniyor.

Safranbolu Belediyesi'nin çiçek satışları, halkın büyük ilgisini çekiyor ve vatandaşlar bahçelerini ve balkonlarını renklendirmek için Yazıköy Uygulama ve Üretim Birimine akın ediyor. Safranbolu halkı, bu güzel çiçeklerle baharın tadını çıkarıyor.

ELİF KÖSE’DEN ÇAĞRI

Belediye Başkanı Elif Köse, tüm Safranbolu halkını çiçekleri görmeye ve satın almaya davet ederek, "Gelin, bahçelerinizi ve balkonlarınızı renklendirin, şehrimize güzellik katın," şeklinde konuştu. Başkan Köse, belediyenin bu tür projelerle hem çevreyi koruma hem de şehir estetiğine katkıda bulunma hedefinde olduğunu vurguladı.

Safranbolu Belediyesi'nin çiçek satışları, baharın gelmesiyle birlikte büyük ilgi görüyor ve halkın beğenisini kazanıyor. Yazıköy Uygulama ve Üretim Birimi'nde üretilen bu çiçekler, Safranbolu'nun her köşesine renk katmaya devam ediyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow