OTOBÜS ŞOFÖRÜNDEN KAHRAMANLIK: ŞEKER KOMASINA GİREN YOLCUSUNU HASTANEYE YETİŞTİRDİ

Karabük Safranbolu'da bir otobüs şoförü, şeker komasına giren yolcusunu güzergahını değiştirerek hastaneye ulaştırdı. Kahraman şoförün cesur davranışı araç içi güvenlik kamerasına yansıdı.

Mayıs 19, 2024 - 10:54
 0  36
OTOBÜS ŞOFÖRÜNDEN KAHRAMANLIK: ŞEKER KOMASINA GİREN YOLCUSUNU HASTANEYE YETİŞTİRDİ

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde halk otobüsünde şeker komasına giren bir yolcu, otobüs şoförünün dikkati ve cesareti sayesinde hastaneye yetiştirildi. Yaşananlar, araç içi güvenlik kamerasıyla anbean kaydedildi.

GENÇ KIZ OTOBÜSTE FENALAŞTI

Safranbolu ilçesinde arkadaşları ile halk otobüsüne binen Ayşegül isimli genç kız, aniden rahatsızlandı. Seslerin geldiğini duyan otobüs şoförü Selim Şirin, hemen aracını yolun kenarına çekti. Genç kızın şeker komasına girdiği anlaşılınca, ilk müdahaleyi arkadaşları yaptı.

OTOBÜS ŞOFÖRÜ GÜZERGAHINI HASTANEYE ÇEVİRDİ

Durumu fark eden şoför Selim Şirin, hızla inisiyatif alarak otobüsteki diğer yolcuları indirdi ve güzergah dışına çıkarak genç kızı hastaneye götürmeye karar verdi. Otobüsle en yakın hastane olan Safranbolu Devlet Hastanesine yöneldi.

HASTANEDE BİLİNCİ YERİNE GELDİ

Şeker komasına giren genç kız, hastaneye ulaştığında bilincinin yerine geldiği ve sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Olay, otobüsün araç içi güvenlik kamerasına yansıdı ve kahraman şoförün cesur davranışı takdir topladı.

OTOBÜS ŞOFÖRÜNDEN İNSANLIK DERSİ

Gazetecilere konuşan otobüs şoförü Selim Şirin, yolcunun rahatsızlandığını görünce güvenli bir şekilde aracını yolun kenarına park ettiğini belirtti. Şirin, “Genç kızın hava alabilmesi için otobüsteki yolcuları indirdik ve hastayı en yakın Safranbolu Devlet Hastanesine ulaştırdık. Yanındaki arkadaşları şeker komasına girdiğini söyledi. Daha önce de olmuş. Hastanenin önüne geldiğimizde bilinci yerine gelmişti. Teşekkür ederek araçtan indiler” dedi. Şirin, yaptığının insanlık görevi olduğunu vurguladı.

Selim Şirin'in bu duyarlı ve cesur davranışı, hem yolcular hem de kamuoyu tarafından büyük takdir topladı.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow