KBÜ'DE MEZUNİYET COŞKUSU: ÖĞRENCİLER GELECEĞE ADIM ATIYOR

Karabük Üniversitesi'nde 2023-2024 akademik yılı mezuniyet törenleri büyük coşkuyla gerçekleştirildi. Diş Hekimliği, Orman ve Tıp Fakültelerinden mezun olan öğrenciler, törenlerle diplomalarını aldı ve mesleklerine ilk adımlarını attı.

Haziran 13, 2024 - 15:58
 0  161
KBÜ'DE MEZUNİYET COŞKUSU: ÖĞRENCİLER GELECEĞE ADIM ATIYOR

KBÜ'DE MEZUNİYET COŞKUSU: ÖĞRENCİLER GELECEĞE ADIM ATIYOR

Karabük Üniversitesi, 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Törenleri ile öğrencilerini büyük bir coşkuyla uğurladı.

DİŞ HEKİMLİĞİ VE ORMAN FAKÜLTESİ MEZUNİYET TÖRENLERİ

Karabük Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden 63 öğrenci, Orman Fakültesi'nden ise 24 öğrenci mezuniyet heyecanını yaşadı. Diş Hekimliği Fakültesi mezuniyet töreni, 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Törene Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Solmaz ve Prof. Dr. Elif Çepni, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Nihat Yılmaz, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tahir Kahraman ve birçok davetli katıldı. Orman Fakültesi mezuniyet töreni ise Prof. Dr. Burhanettin Uysal Ay Yıldızlı Stadyumu'nda düzenlendi. Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Yörür ve Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu katıldı.

TIP FAKÜLTESİ MEZUNİYET TÖRENİ

Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan 82 öğrenci, Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Prof. Dr. Saadettin Ökten Konferans Salonu'nda düzenlenen törenle diplomalarını aldı ve meslek yeminlerini etti. Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Ak, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tahir Kahraman ve birçok davetli katıldı.

ÖĞRENCİLERİN BAŞARILARI

Mezuniyet törenlerinde protokol konuşmaları yapıldı ve dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri takdim edildi. Diş Hekimliği Fakültesi birincisi Aysu Özer, Orman Fakültesi birincisi Bennur Değirmenci ve Tıp Fakültesi birincisi Benan Kahveci oldu. Öğrenciler, törenlerin sonunda keplerini havaya fırlatarak mezuniyet coşkusunu doyasıya yaşadı.

REKTÖR YARDIMCISI PROF. DR. HASAN SOLMAZ'IN AÇIKLAMALARI

KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz, mezuniyet törenlerinde yaptığı konuşmada, "Mezuniyet törenleri insan hayatındaki önemli günlerden bir tanesidir. Bu mezuniyette önce öğrencimiz olan fakat şimdi genç doktorlarımız olan evlatlarımızın önemli bir günü. Onun için onları tebrik ediyorum" dedi. Konuşmanın ardından Tıp Fakültesi birincisi Benan Kahveci, fakülte kütüğüne pirinç plakadaki ismini çaktı. Tıp Fakültesi öğrencileri, yemin ederek hekimlik mesleğine ilk adımlarını attılar.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow