KARDEMİR 2024-2028 STRATEJİK PLANINI ABANT'TA DEĞERLENDİRDİ

KARDEMİR, 2024-2028 Stratejik Plan ve Kurumsal Performans Sistemi Değerlendirme Toplantısı'nı Bolu Abant'ta gerçekleştirdi.

Temmuz 1, 2024 - 21:11
 0  111
KARDEMİR 2024-2028 STRATEJİK PLANINI ABANT'TA DEĞERLENDİRDİ

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları’nın (KARDEMİR) geleceğine yön vermek amacıyla hazırlanan 2024-2028 yıllarını kapsayan 5 yıllık Stratejik Plan ve bu yıl ilk uygulama yılı olan 2024 yılının ilk çeyrek gerçekleşmelerinin değerlendirildiği Stratejik Plan ve Kurumsal Performans Sistemi Değerlendirme Toplantısı, 28-30 Haziran tarihleri arasında Bolu Abant’ta gerçekleştirildi.

Toplantıya, Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, yönetim kurulu üyeleri, üst yönetim ve ünite müdürleri katıldı. Toplantının ana gündem maddesi, şirketin verimlilik iyileştirme kapasitesi ve yeni stratejik planları üzerineydi. KARDEMİR, belirlediği 7 temel amaç ve 25 hedef doğrultusunda, bu hedeflere ulaşmak için 143 Anahtar Performans Göstergesi (KPI), 613 Stratejik Performans Göstergesi (SPG) ve 509 faaliyet planı oluşturdu. Ünitelerin belirlenen hedeflere göre 1. çeyrek performansları, yönetim kurulu üyeleri tarafından değerlendirildi ve toplantı sonrasında birim karneleri Yönetim Kurulu üyeleri tarafından ünite müdürlerine takdim edildi.

EFQM MODELİ UYGULAMAYA ALINIYOR

KARDEMİR Stratejik Planlaması, mevcut durumda operasyonel kontrol, yıllık bütçe ve fonksiyonel odaklanma süreçleriyle yönetilen şirketi daha efektif planlama, çok yıllık tahmin, pazar ve rekabet analizleri ile desteklemeyi hedefliyor. Bu yıl içinde Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı’nın (EFQM) bir yönetim modeli olan EFQM Modeli'ni de uygulamaya alarak hedeflere daha hızlı ve etkin bir şekilde ulaşmayı planlıyor.

STRATEJİK HEDEFLER VE GELECEK

Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Demir, toplantıda yaptığı konuşmada, stratejik planın şirketin geleceği için hayırlı olmasını dileyerek, tüm yöneticilerden yüksek gayret göstermelerini istedi. "Şirketimiz, köklü bir geçmişe sahip. Bu noktada, durum tespiti yaparak nerede olduğumuzu ve nereye gitmek istediğimizi belirlememiz gerekiyor. Hedeflerimizi tespit ederek, hangi yöne ilerlememiz gerektiğine karar vermeliyiz. Yeni bir yol çizmek, daha dinamik ve güvenli bir geleceğe ulaşmamızı sağlayacaktır. Bu süreçte gösterdiğiniz tüm çabalardan dolayı hepinize teşekkür ederim. Hep birlikte, şirketimizi daha parlak ve sürdürülebilir bir geleceğe taşıyacağız.” dedi.

TOPLANTI İKİ OTURUMLU DÜZENLENDİ

İki oturumda gerçekleştirilen toplantının birinci bölümünde performans sistemi değerlendirmesi, ikinci bölümünde ise birimlerin belirlemiş olduğu hedef göstergelerine ulaşıp ulaşmadığını gösteren birim karne değerlendirmesi yapıldı. Ünite müdürleri, hedefe ulaşmayan göstergelerin nedenlerini ve bir sonraki çeyrek için planlarını anlattı. KARDEMİR, belirlediği stratejik hedefler ve bu hedeflere ulaşmak için ortaya koyduğu somut adımlarla, gelecekte daha sürdürülebilir ve başarılı bir şirket olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow