Karabük’ün ilk özel radyosu Magic FM 32. yılını kutluyor

Batı Karadeniz bölgesinin ilk özel yerel radyosu Magic FM 32. yılını kutluyor

Kasım 12, 2023 - 17:09
Aralık 26, 2023 - 15:04
 0  61
Karabük’ün ilk özel radyosu Magic FM 32. yılını kutluyor

Karabük’te yayın yapan Magic FM, Batı Karadeniz bölgesinin ilk özel yerel radyosu olarak 32. yayın yılına girdi. 31 yıldır aralıksız olarak hizmet veren Magic FM, bir lig karşılaşmasını ve konseri canlı olarak yayınlayan ilk radyo ünvanına da sahip.

Magic FM Yönetim Kurulu Başkanı Nuray Alpboğa, yeni yayın dönemi nedeniyle yaptığı açıklamada, Cumhuriyetin 100. yılında Cumhuriyet şehri Karabük’te 31 yıl aralıksız yöre halkına merhaba diyen radyonun Karabüklülerin sesi olmaya devam edeceğini söyledi.

Alpboğa, 13 Kasım 1992 yılında kurulan Magic FM’in 11 bin 680 gün, 280 bin 320 saattir yayın hayatını aralıksız sürdürdüğünü de belirterek, “Karabük Cumhuriyet şehri, Cumhuriyetimizin ilk ağır sanayi tesisi Demir Çelik Fabrikaları şehrimizde kurulması ile emeğin yoğun olduğu bir şehirde yaşıyoruz. Bu şehir hakkına sahip çıkmak için dünyaya örnek olan 8 Kasım eylemlerinin vücut bulduğu yer ve biz de radyo olarak yöre yaşayanlarının gözü, kulağı ve sesi olduk. Sırf şarkı türkü çalan değil, halkı eğlendirirken bilinçlendirme çabası ile yayın yapan bir radyodur. Sorumluluğumuzun farkında olarak, günün 24 saatinde sadece eğlendirmekten öte, bilgilendirme ve haber verme gibi bir yükümlülüğe sahibiz.” dedi.

Magic FM, 32. yayın yılını kutlarken, Karabük halkına kaliteli ve tarafsız bir yayıncılık anlayışıyla hizmet etmeye devam edecek.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow