KARABÜK'TE TRAFİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ: HAYATLA YARIŞILMAZ

Karabük'te Karayolları Trafik Haftası kapsamında kurulan tanıtım stantlarında vatandaşlara ve çocuklara trafik kuralları, yayaların sorumlulukları ve emniyet kemeri kullanmanın önemi anlatıldı.

Mayıs 6, 2024 - 15:12
 0  31
KARABÜK'TE TRAFİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ: HAYATLA YARIŞILMAZ

Karabük, Karayolları Trafik Haftası Etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinliklerle trafik güvenliğine odaklandı. İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı trafik birimleri tarafından Karabük KARES ve Safranpark AVM'lerde tanıtım stantları kurularak, vatandaşlar ve geleceğin sürücüleri olan çocuklar için bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirildi.

Stantlarda genel trafik kuralları, yayaların sorumlulukları ve uyması gereken kurallar, trafik işaret ve levhalarının önemi ile anlamı gibi konularda bilgilendirme yapıldı. Ayrıca emniyet kemeri kullanmanın önemi ve birimlerde kullanılan araç ve teçhizatlar hakkında da detaylı bilgi verildi.

Stantta trafik timlerinin uygulamalarda ve eğitimlerde kullandıkları malzemeler sergilendi. Ziyaretçilere hediyelik dergi, boyama kitabı ve benzeri materyaller dağıtıldı. Trafik kurallarına dikkat çekmek ve güvenli sürüş bilincini artırmak amacıyla bu tür etkinliklerin önemi vurgulandı.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow