KARABÜK ÜNİVERSİTESİ'NDE TEKNOLOJİ VE GELİŞİM ZİRVESİ DÜZENLENDİ

Karabük Üniversitesi'nde düzenlenen "Teknoloji ve Gelişim Zirvesi"nde, sektörün önemli temsilcileri öğrencilerle buluştu. Zirvede yapay zekâ ve bilişim teknolojileri konuları ele alındı.

Mayıs 7, 2024 - 17:34
 0  92
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ'NDE TEKNOLOJİ VE GELİŞİM ZİRVESİ DÜZENLENDİ

Karabük Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (UNİKARMER), Google Developer Student Clubs Karabük ve Mabitek Kulübü tarafından düzenlenen "Teknoloji ve Gelişim Zirvesi", sektörün önemli temsilcilerini Karabük Üniversitesi öğrencileriyle buluşturdu.

Zirvede, Flutter teknolojisinin kurumsal dünyadaki rolü, uygulamaların Google Play’de yayınlanma süreci ve start-up dünyası hakkında detaylı bilgi paylaşıldı. Ayrıca, yatırımcı ilişkileri, fon bulma süreçleri ve girişimcilik hakkında önemli konular tartışıldı.

Açılış konuşmasında Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, "Karabük Üniversitesi olarak yapay zekâ alanında önderlik etmek istiyoruz," dedi. Üniversitenin bu alanda yüksek lisans ve doktora başvuruları olduğunu belirten Rektör Kırışık, Bilişim Teknolojileri Meslek Yüksekokulu'nun Eylül 2024'te açılacağını ve Türkiye'de bilişim teknolojileri alanında liderlik hedeflediklerini ifade etti.

Zirvede konuşmacılar Bahadır Kalay, Ulaş Başkişçi, Ahmet Sefa Bir ve Şerafettin Özsoy, öğrencilere kurumsal dünyada Flutter, uygulama yayınlama süreçleri ve start-up yatırımcılığı hakkında sunumlar yaptı.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow