Karabük 'te Çeltik Üreticileri İsyanlarda

Çeltik Üreticileri Karabük'te Verilen Desteğin Yetersizliğine İsyan Ediyor

Ekim 16, 2023 - 12:31
Ekim 16, 2023 - 12:33
 0  1.4k
Karabük 'te Çeltik Üreticileri İsyanlarda

Karabük'te çeltik üretimi yapan çiftçiler, tarım sektöründeki sorunlar ve verilen desteklerin yetersizliği nedeniyle isyan ediyor. Mazot fiyatlarındaki artış ve gübre fiyatlarındaki yükseliş çiftçileri mağdur ederken, çeltik üretiminin durma noktasına geldiği belirtiliyor.

Verilen Desteklerin Yetersizliği

Çeltik üreticileri, tarıma yönelik desteklerin çeltik ekimi için hiçbir katkı sağlamadığını vurguluyor. Desteklerin artırılması ve tarıma yönelik politikalarda iyileştirmeler yapılması talep ediliyor.

Mazot ve Gübre Maliyetlerindeki Artış

Mazot fiyatlarındaki sürekli artış ve gübre maliyetlerindeki yükseliş, çiftçileri ekonomik olarak sıkıntıya sokuyor. Mazot ve gübre maliyetlerinin katlanarak artması, çeltik üretimini olumsuz etkiliyor.

Hükümetin Önlemleri Eksik Alması

Çeltik üreticileri, hükümetin tarım sektöründe gerekli önlemleri almadığını ve çiftçileri mağdur ettiğini dile getiriyor. Tarımın temel bir gereksinim olduğu vurgulanarak, çiftçilere daha fazla destek sağlanması gerektiği vurgulanıyor.

Geçim Kaynağı Tehlikede

Karabük'te çeltik üretimi önemli bir geçim kaynağı olmasına rağmen, tarım sorunları nedeniyle çiftçilerin sıkıntı yaşaması endişe verici bir durum olarak değerlendiriliyor. Çiftçilerin mağduriyetinin giderilmesi, tarım sektörünün geleceği açısından büyük önem taşıyor.

Tarım sektörünün desteklenmesi ve çiftçilerin korunması, hem ülke ekonomisi hem de gıda güvenliği açısından büyük önem taşıyor. Çeltik üreticileri, sorunların çözülmesi ve adil bir destek politikasının hayata geçirilmesini talep ediyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow