KARABÜK İL GENEL MECLİSİ HAZİRAN AYI TOPLANTISI YAPILDI

Karabük İl Genel Meclisi Haziran Ayı Toplantısı, Başkan Ahmet Sözen liderliğinde önemli kararlarla gerçekleştirildi. Toplantıda, İsrail'in Gazze'deki eylemlerine tepki ve Karabük İl Genel Meclisi'nin sahadaki çalışmaları ele alındı.

Haziran 4, 2024 - 08:48
Haziran 4, 2024 - 08:51
 0  95
KARABÜK İL GENEL MECLİSİ HAZİRAN AYI TOPLANTISI YAPILDI

Karabük İl Genel Meclisi Haziran Ayı Toplantısı, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen başkanlığında yapıldı. Toplantıda, önemli kararlar alındı ve sahada uygulamaya konulacak projeler değerlendirildi.

Toplantıda konuşmasına İsrail’in Gazze’de Filistinlilere yaptığı soykırıma tepki göstererek başlayan Başkan Ahmet Sözen, tarihin zalimlerin yanında olmadığını vurguladı. “Bugün, bu zulmü gerçekleştirenler bilsinler ki isimleri, çocukları katleden Nemrud ve Firavun’un yanında anılacak. Gazzeli çocukların içinde bulunduğu dehşeti özetleyen doktorların sözleri, yaşanan zulmü gözler önüne seriyor” dedi.

İL GENEL MECLİSİ’NİN KARARLARI VE SAHADAKİ ÇALIŞMALARI

Başkan Sözen, Karabük İl Genel Meclisi’nin aldığı önemli kararların sahada uygulanacağını belirtti. “Her bir meclis üyemiz sahadaki uygulamaların takipçisi olacak. İl Genel Meclis üyelerimiz, kendi ilçelerinin hassasiyetlerini en iyi bilen kişilerdir. Bu doğrultuda planlar ve programlar hazırlanıp İdaremize teslim edildi. 277 köy, 870 mahalle ile kırsalda yaşayan vatandaşlarımıza hizmet anlamında çalışmaları hep birlikte gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

İL ÖZEL İDARESİ’NİN ÇALIŞMALARI

Başkan Sözen, İl Özel İdaresi’nin üç ana başlıkta hizmet sunduğunu belirtti: “İl Özel İdaremiz, doğrudan yaptığı yatırımlar, KÖYDES ödenekleriyle hayata geçen projeler ve bakanlık hibeleri ile yapılan yatırımlar olmak üzere üç ana başlıkta hizmet sunmaktadır. Bu üç bileşenle vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ediyoruz.”

AFETLERE HAZIRLIKLI OLMAK

Bölgenin en güçlü makine parkına sahip olduklarını vurgulayan Başkan Sözen, “Karabük İl Özel İdaresi olarak sorumluluk sahamızda yaşanan her olaya müdahale ediyoruz. Doğal afetlerde de ekiplerimiz her daim hazır ve olaylara müdahale edecek güçte. 25 Mayıs 2024’teki aşırı yağışlar sonrası ekiplerimiz merkez ilçeye bağlı köylerde yol temizleme, genişletme ve menfez giderlerini açma gibi çalışmalar yaparak vatandaşlarımızın sıkıntılarını anında gidermiştir” dedi.

Başkan Sözen, İl Genel Meclisi’nin aldığı kararların takipçisi olduklarını belirterek, “İl Genel Meclisimiz ve İl Özel İdaremiz, kırsaldaki vatandaşlarımıza hizmet sunmada başarılı bir performans sergilemiştir. Çalışmalarımız, vatandaşlarımızın güvenine layık olma adına artarak devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow