CHP KARABÜK'TEN ELEKTRİK ZAMMINA SERT TEPKİ

CHP Karabük İl Başkanlığı toplantısında, elektriğe yapılan zam ve ülkenin genel durumu eleştirildi.

Temmuz 3, 2024 - 11:08
 0  120
CHP KARABÜK'TEN ELEKTRİK ZAMMINA SERT TEPKİ

CHP Karabük İl Başkanlığı'nda İl Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. CHP Merkez İlçe Başkanlığı, İl ve İlçe Kadın Kollarının da katıldığı toplantıda elektriğe yapılan zamma sert tepki gösterildi.

İl Başkanı Vedat Yaşar, toplantıda yaptığı konuşmada, "Hepinizin bildiği gibi ülkemiz ekonomide, eğitimde, sağlıkta, tarımda, sanayide, dış ticarette ve dış işlerinde, iç işlerimizde, açıkçası her alanda zor günler geçirmektedir. Bunun bedelini de her zaman olduğu gibi; biz namuslu dürüst ve vatan millet sevdalısı vatandaşlar ödemiş ve ödemeye de devam etmekteyiz." diyerek başladığı sözlerini şu şekilde sürdürdü:

CUMHURİYETİMİZİN TÜM DEĞERLERİNİ SATA SATA TÜKETTİLER

"Genel olarak ülke nüfusunun yüzde 20'si gelirin yüzde 80'ini tüketmekte, geriye kalan yüzde 80'lik dilim ise maalesef yüzde 20'yi paylaşmak durumunda bırakılmaktadır. Bizleri yönetenler veya yönettiğini zannedenler bunu çeşitli söylemlerle ve yardım adı altında köleleştirme, suni olarak yaratılmaya çalışılan beka sorunlarıyla; bu zamana göz boyamak suretiyle geldiler. 22 yıldır Cumhuriyet Türkiyesi'nin tüm değerlerini, yatırımlarını, kültürünü kötü evlat misali harcaya harcaya, sata sata tükettiler."

ULUSLARARASI SUÇ ÖRGÜTLERİNE GÖZ YUMUYORLAR

Yaşar, sözlerine şu şekilde devam etti:

"Uluslararası suç örgütlerinin ülkemize girmesine göz yumanlar, bu kişiler ülkemizde cirit atarken, vatandaşlık alırken, iş kurarken görmezlikten geldiler. Sorumlular hesap vermelidirler. Keza Suriyeli ve diğer sığınmacılarla ilgili durumda bundan farksız bir durumdadır. Son bir iki gündür ülkemizin bazı kentlerinde yaşanan olayları hepimiz endişe ile takip ediyoruz. İktidara geldiğimizde yasal ve uluslararası hukuk çerçevesinde bu sığınmacılar hakkında gerekenler, ulusal ve uluslararası düzeyde yapılacak ve ülkelerine geri gönderileceklerdir."

ZAM ZAM ZAM

Geçtiğimiz günlerde elektriğe yapılan yüzde 38'lik zammı da sert bir şekilde eleştiren İl Başkanı Yaşar, "Bundan birkaç gün önce elektrik zamları açıklandı. Bu yaz sıcaklarında yağmur gibi zamlar geliyor. Akaryakıt, gıda, kira, ulaşım, sağlık, eğitim.. Her şey ama her şeye ZAM ZAM ZAM. Elektrik yüzde 38 zam ile duracak mı? Kocaman bir HAYIR." dedi.

ÇARE CUMHURİYET HALK PARTİSİ

Yaşar, sözlerini şu şekilde noktaladı:

"Peki bu zamlardan etkilenen vatandaş olarak bizler ne yapıyoruz. Tuzumuz kuru mu? Hayır. Yoksa yaz ortasında kış uykusunda mıyız? Hiçbir olumsuzluğa tepki gösteremiyoruz. Bu iktidar bizleri mankurtlaştırıyor. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak sorumluluklarımızı mitinglerle ve yerelde basın toplantıları ve zaman zaman görsel eylemlerle dile getirmeye çalışıyoruz ve bu şekilde de devam edeceğiz. Bugün de son yapılan elektrik zamlarını protesto ediyoruz ve mum yakıyoruz. Halkımızı da uyarıyoruz; böyle giderse çok yakın zamanda bu mumları devamlı kullanmak zorunda kalacağız, sonumuz iyiye gitmiyor. Bu iktidar, vatandaşlarımıza 21. yüzyılda fahiş elektrik zammını reva görüyor ve utanmıyorlar. Bizler bu mumları yakarken daha nelerden feragat edeceğimizi gayet iyi biliyoruz. Sırada doğalgaz, akaryakıt, dolaylı dolaysız vergilerin ve daha nice zamların olduğunu da biliyoruz. Ama her zaman söylediğimiz gibi çare Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Yapılacak ilk genel seçimlerde, Genel Başkanımız Özgür Özel önderliğinde iktidar olup, halkımızı ve ülkemizi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ilke ve inkılaplarıyla buluşturacağız. Ülkemizi içeride ve dışarıda, her alanda olması gerektiği yerlere taşıyacağız."

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow