BAŞKAN ELİF KÖSE'DEN ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLERE DESTEK

Safranbolu Belediyesi Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrencileri unutmayarak sınav öncesi sınav kaygısını yenme ve sorulara odaklanma üzerine bir program düzenledi.

Haziran 4, 2024 - 13:29
 0  127
BAŞKAN ELİF KÖSE'DEN ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLERE DESTEK

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, YKS öncesi öğrencilere yönelik düzenlediği ‘Sınav Kaygısı ve Odaklanma’ programı ile gençlerin yanında. Psikolog Sevde Nur Bozkurt’un katılımıyla 5 Haziran’da Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek bu etkinlik, sınav stresini azaltmayı ve odaklanmayı hedefliyor.

Başkan Elif Köse, üniversite sınavı maratonunda ter döken gençleri yalnız bırakmıyor. ÖSYM’nin 8 Haziran’da düzenleyeceği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) maratonu öncesinde, öğrencilerin sınav stresini hafifletmek ve odaklanmalarını artırmak için kolları sıvadı. Uzman Psikolog Sevde Nur Bozkurt'un katılımıyla “Sınav Kaygısı ve Odaklanma” temalı bir atölye çalışması düzenleyen Köse, gençlerin sınav başarısını desteklemeyi amaçlıyor.

BAŞKAN KÖSE'DEN GENÇLERE DAVET

5 Haziran Çarşamba günü saat 14.00'da Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek bu özel etkinlik, öğrencilerin sınav kaygısını yönetme ve sorulara daha iyi odaklanma teknikleri üzerine yoğunlaşacak. Başkan Köse, tüm YKS adaylarını bu faydalı programa katılmaya çağırıyor ve başarı için heyecanın üstesinden gelmenin önemini vurguluyor.

Sınavlarda başarılı olabilmenin sınav heyecanını yenebilmekten geçtiğini belirten Başkan Elif Köse, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "05 Haziran Çarşamba Günü saat 14.00’da Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde bulunan kütüphanemizde Psikoloğumuz Sevde Nur Bozkurt ile "Sınav Kaygısı ve Odaklanma" üzerine gerçekleştireceğimiz atölye çalışmasına tüm gençlerimizi bekleriz."

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow