BAŞKAN ÇETİNKAYA: "KARABÜK'ÜN HİÇBİR NOKTASI KÖTÜLÜK MERKEZİ OLMAYACAK"

Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya, ilk 100 günü değerlendirdi. Kamu alanlarının korunması ve şehrin yeşillendirilmesi konularına vurgu yaptı.

Temmuz 11, 2024 - 09:10
 0  56
BAŞKAN ÇETİNKAYA: "KARABÜK'ÜN HİÇBİR NOKTASI KÖTÜLÜK MERKEZİ OLMAYACAK"

Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya, göreve gelmesinin ardından geçen ilk 100 günü değerlendirdi. Basın mensuplarıyla bir araya gelen Çetinkaya, şehrin geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu.

YEŞİL KARABÜK VİZYONU

Çetinkaya, Karabük'ü daha yeşil bir şehir haline getirme vizyonunu paylaştı. "Burası tabiatın ortasına güzel kurulmuş bir şehir. Bu şehrin hak ettiği en güzel şeyin de yeşil olmasını arzuluyoruz," dedi. Başkan, boş arazilere beton yerine çim ve çiçek dikmeyi planladıklarını belirtti.

KAMU ALANLARINA KORUMA

Başkan, kamu alanlarının kötüye kullanımına karşı sert bir duruş sergiledi. "Karabük'ün hiçbir noktasının kötülük merkezi olmasına müsaade edemeyiz," diyerek, parklar ve çarşı merkezinin herkes için güvenli ve temiz olması gerektiğini vurguladı.

YENİ PROJELER

Çetinkaya, şehir için planladığı yeni projeleri de açıkladı:

  • Saat Kulesi'nin renovasyonu ve çevresine teras yapımı
  • Kartaltepe yokuşlarındaki güvenlik önlemlerinin artırılması
  • Belediye nikah salonunun uygun fiyatlı düğün salonu olarak hizmete açılması

SOSYAL SORUMLULUK

Başkan, şehrin futbol takımı Karabük İdman Yurdu'na destek vermek amacıyla yeni açılan bir otoparkın gelirlerinin kulübe aktarılacağını duyurdu.

Çetinkaya, "Karabüklülerin kullanacağı alan kimse tarafından gasp edilemez," diyerek, kamu alanlarının korunması konusundaki kararlılığını bir kez daha vurguladı.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow