DOKTORU VE HEMŞİREYİ DARP EDEN HASTA VE YAKINI SERBEST BIRAKILDI

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde beyin kanaması tedavisi gören bir hasta ve refakatçisi, taburcu olacakları gün kendilerini tedavi eden doktoru ve hemşireyi darp etti. Şüpheliler gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Mayıs 22, 2024 - 19:35
 0  50
DOKTORU VE HEMŞİREYİ DARP EDEN HASTA VE YAKINI SERBEST BIRAKILDI

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDET VAKALARI DEVAM EDİYOR

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde üzücü bir olay yaşandı. Beyin Cerrahi Servisinde yatan bir hasta ile refakatçisi, taburcu olacakları gün kendilerini tedavi eden doktoru ve hemşireyi darp etti.

6 gün önce beyin kanaması nedeniyle hastaneye yatırılan bir hastanın refakatçisi, taburcu günü dağınık gördüğü odayı toparlamaları uyarısı yapan hemşireye tepki göstererek saldırdı. Bu sırada odaya giren doktor Emre T. de şahısların saldırısına maruz kaldı.

Doktorun dudağı yarıldı, hemşire de darp edildi. Güvenlik ekipleri kavgayı ayırmaya çalışırken şahıslar kendilerini odaya kilitleyip direndiler. Olay yerine gelen polis ekipleri şahısları gözaltına aldı.

Urfalı Şahıslar Serbest Bırakıldı

Urfa'dan Karabük'e çalışmaya gelen şahıslar, mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Bu durum, sağlık çalışanlarında tepki topladı.

Saldırıya uğrayan doktor Emre T'nin psikolojik olarak etkilendiği ve bir süre izine ayrıldığı öğrenildi. Olayla ilgili süreç devam ediyor.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet vakalarının önüne geçilmesi için etkin tedbirlerin alınması gerektiği vurgulanıyor. Yetkililerin, sağlık çalışanlarının güvenliğini sağlamak için daha fazla çaba göstermesi bekleniyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow